Jozef Kožár Krimi

21-ročný muž obchodoval s drogami,pritom si ich sám aj vyrábal.

Popradský policajný vyšetrovateľ obvinil 21 ročného muža zo Svitu zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Obvinený mladík mal do presne nezisteného obdobia až do 9.5.2012 precho­vávať pri sebe dve zatavené striekačky s bielou kryštalickou látkou a jedno igelitové vrecúško so sušinou zelenej rastliny. Podľa predbežného skúmania bolo v jednej striekačke 2,08 g metamfetamínu, z ktorého by bolo možné pripraviť od 28 do 112 obvykle jednorazových dávok. V druhej striekačke bol metamfetamín o hmotnosti 0,1 g, pričom z tohto množstva by bolo možné pripraviť 1 až 6 obvykle jednorazových dávok. V igelitovom vrecúšku sa nachádzali vysušené vrcholky rastliny konope o hmotnosti 0,37 g. Z tohto množstva by bolo možné pripraviť 2 až 4 obvykle jednorazové dávky.

Drogy si mal obvinený zadovážiť od doposiaľ nezistenej osoby z Bratislavy a tieto mal následne predať rôznym osobám v Poprade. Mladíka zadržali policajti uplynulý týždeň počas akcie, ktorú pripravili v spolupráci s kriminálnym úradom finančnej správy. Po zadržaní a obvinení bol umiestnený do cely policajného zaistenia a zároveň bol na neho spracovaný podnet na vzatie do väzby, s ktorým sa sudca stotožnil a včera (11.5.2012) vzal ho do väzby. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Spišská 24/KRPZ Prešov

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM