Správy

Ako je to s obradmi či TAXI v červenom okrese? Všetky opatrenia pre okres Spišská Nová Ves pekne pokope

Okres Spišská Nová Ves je stále v takzvanej červenej fáze COVID automatu, teda v stave ohrozenia prvého stupňa. Čo môžeme a čo nie?

Ilustračný obrázok k článku Ako je to s obradmi či TAXI v červenom okrese? Všetky opatrenia pre okres Spišská Nová Ves pekne pokope
Zdroj: TASR/AP

Ubytovanie
Ubytovacie zariadenia pre kompletne zaočkovaných sú bez limitu. Pre režim OTP platí, že na jednej samostatnej izbe môžu byť maximálne dve dospelé osoby zo spoločnej domácnosti alebo členovia jednej domácnosti.

Ubytovanie pre základný režim je zakázané.

Obrady (sobáš, krst, pohreb, a pod.)

Obrady sú povolené s podmienkou dodržania kapacity pre jednotlivé protokoly. V režime základ je maximum 10 osôb s povinným zoznamom účastníkov. V režime OTP môže byť obrad zaplnený na 25 %, pokiaľ nie je určiteľná kapacita maximálne do 150 osôb, takisto s povinným zoznamom účastníkov. V režime kompletne zaočkovaní môžu obrady fungovať bez limitných obmedzení.

Svadby, kary, oslavy, večierky a pod.

Spomenuté podujatia sú povolené len v režimoch OTP a kompletne zaočkovaní. Pre OTP platí kapacitné obmedzenie maximálne 25 osôb v interiéri a 40 v exteriéri s povinným zoznamom účastníkov. V režime kompletne zaočkovaní je to maximálne 50 ľudí v interiéri a 80 v exteriéri, rovnako s povinným zoznamom zúčastnených.

Kompletné znenie pravidiel platiacich pre červené okresy vrátane výnimiek nájtede na webe automat.gov.sk.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM