JAB Rôzne

V Spišskej už stojí vianočný stromček: Z pôvodného niekto odpílil konáre, FOTO

Dôkazom, že Vianoce sa blížia je aj vianočný stromček, ktorý stojí od pondelka v centre mesta. Na jeho mieste mal však stáť úplne iný.

Ilustračný obrázok k článku V Spišskej už stojí vianočný stromček: Z pôvodného niekto odpílil konáre, FOTO
Zdroj: Dnes24.sk

Novovešťanov už tretí rok teší živý vianočný stromček. Kým dovtedy stál niekoľko rokov na hlavnej križovatke umelý stromček, pred dvoma rokmi ho nahradili živým stromčekom, ktorý osadili medzi budovou radnice a evanjelickým kostolom v centre mesta.

Tento rok však jeho osadeniu predchádzalo nie veľmi príjemné zistenie. Ako povedal pre Spišskú 24 vedúci oddelenia komunálneho servisu spišskonovoveského mestského úradu Tomáš Hamráček, lesy mesta našli na tento účel krásnu jedľu.

„Zrezali ju a pripravili. Na druhý deň, keď som po ňu poslal auto, tak sme s hrôzou zistili, že niekto si z nej odrezal konáre s čačinou," ozrejmil s tým, že strom, ktorý je už pri Radnici napokon je neplánovanou náhradou.

„Bohužiaľ pri preprave došlo k jeho poškodeniu, tak sme váhali, či ho použiť. Nie je najkrajší, ale o to je viac jedinečný. Verím, že sa nám podarí ho aj patrične ozdobiť," doplnil T. Hamráček. Ani tento rok nebudú chýbať malé stromčeky okolo Radnice, ktoré v stredu vyzdobia všetky materské a základné školy v Spišskej Novej Vsi.

Podľa jeho slov vianočná výzdoba námestia bude ukončená do Mikuláša. „V najbližších dňoch budeme inštalovať betlehem, anjelikov a svietiacu guľu," uzavrel. Pred prvou adventnou nedeľou pribudol pred budovou Múzea Spiša aj krásny adventný veniec.

Fotky vianočného stromčeka aj adventného venca nájdete aj v našej galérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

OBRAZOM: Vianočný stromček aj adventný veniec zdobia centrum Spišskej
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM