Rôzne

Futbalový zápas, aký sa len tak nevidí: Sily si zmerajú zamestnanci nemocnice a špičkoví športovci

Špičkoví športovci si prídu zahrať a podporiť správnu vec. Svoje sily si zmerajú so zamestnancami nemocnice, na ktorých čele bude samotný riaditeľ špitálu.

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, 3. júna 2016, o 13:00 hodine pomenuje jednu izbu na detskom oddelení po Petrovi Saganovi a ďalšiu izbu otvorí a pomenuje osobne slovenský reprezentant v zjazdovom lyžovaní Adam Žampa. Levočská nemocnica v spolupráci s Mestom Levoča organizuje v tento deň aj benefičný futbalový zápas s autogramiádou, ktorý sa uskutoční o 14:00 hodine v Mestskej športovej hale Levoča. Výťažok z tohto výnimočného podujatia bude použitý na obnovenie detského oddelenia levočskej nemocnice.

V zápase si zmerajú sily zamestnanci Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča na čele s riaditeľom nemocnice proti osobnostiam slovenského futbalu a hokeja. Okrem futbalu prebehne autogramiáda a budú sa rozdávať darčeky. „Sme radi, že sa k tejto už každoročnej benefičnej akcii pridali zamestnanci nemocnice, Mesta Levoča a tiež nás veľmi teší účasť výborných futbalistov a hokejistov, ktorí opäť ukázali veľké srdce a prídu podporiť detské oddelenie v Levoči,“ uviedol riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška.

Vstupné na futbalový zápas sú dve eurá. „Cieľom obnovenia detského oddelenia bude zabezpečenie vyššej kvality a komfortu pre najmenších pacientov tohto regiónu,“ vysvetlil riaditeľ .Za minulé roky sa v rámci benefičných podujatí vyzbieralo viac ako 3300 eur, z ktorých bol výťažok použitý na renováciu nadštandardných izieb detského oddelenia, na kúpu moderného neurologického prístroja, ktorý pomáha v liečbe ochorení a bolestí chrbtice. Podľa slov riaditeľa je to prístroj v hodnote 8 tisíc dolárov, ktorý slúži pacientom levočskej nemocnice ako jeden z mála svojho druhu na Slovensku.

Môže vás zaujímať:

Úspech, ktorý si zaslúži palec hore: Až 6 sestričiek zo Spišskej získalo prestížne ocenenie

Dlhoročný problém, ktorý trápil nemocnicu v Spišskej je zažehnaný: Všimli ste si tú zmenu aj vy?

foto:ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM