Jana Šrenkelová Kultúra

Jubilejný 40. ročník Spišských folklórnych slávnosti už tento víkend!

Víkendové dni 23. a 24. jún 2012 budú na Spišskom salaši pri Spišskom Podhradí patriť milovníkom folklóru a tradičnej ľudovej hudby. Celý festival sa nesie pod názvom Spiš spieva a tancuje.

„Spišský, Ukrajinský, Bratislavský“ folklór na jednej scéne[/size] [/color]

Folklórnym gurmánom sa tento jubilejný, 40.ročník na scéne amfiteátra, pod majestátnym Spišských hradom predstaví pestrá paleta folklórnych súborov a skupín. Okrem prezentácie tradičnej ľudovej kultúry Spiša, sa tento rok na scéne v rámci programu Slováci Slovákom, predstavia mládežnícke folklórne súbory zo Srbska, Chorvátska, Ukrajiny a Rumunska. Návštevníci sa môžu tešiť na galaprogram, v ktorom vystúpi výber účinkujúcich zo Spišskej kapury. Ako hosť programu sa predstaví vysokoškolský umelecký súbor z Bratislavy [color=#0000ff]FS Technik[/color].

Program pre všetkých [/size][/color]

**„Na SFS chodievame pravidelne a určite nevynecháme ani tento ročník. Je to krásne podujatie, na ktorom plnohodnotne zrelaxuje celá naša rodina“ **– s nadšením sa vyjadrila Katarína, ktorá už vie, ako strávi tento víkend. SFS ponúkajú bohatý sprievodný program. Nebude chýbať prezentácia spišských umeleckých remesiel a nasýtite sa pri ochutnávke tradičných slovenských jedál. Sobotňajší program ukončí zvučná ľudová hudba [color=#0000ff]­Gregovci[/color] zo Spišských Vlách, ktorá je zárukou pravej ľudovej zábavy.

Podpora SFS[/color][/size]

Podujatie sa koná pod záštitou predsedu Košického samosprávneho kraja JUDr. Zdenka Trebuľu. Projekt tohtoročného festivalu finančne podporil KSK z programu Terra Incognita, zastupiteľstvo Prešovského samosprávneho kraja a MK SR.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM