Miroslav Pomajdík Šport

Koniec basketbalovej sezóny: Novoveskí hráči sa rozlúčili exhibičným zápasom

Novoveskí basketbalisti sa v stredu rozlúčili so sezónou exhibičným zápasom, kedy proti sebe nastúpilo družstvo BK 04 AC LB Spišská Nová Ves A a mužstvo Spišskej B. V tomto termíne sa mal odohrať už druhý zápas o 3. miesto, no pre bojkot zo strany Nitry pripadli bronzové medaily hráčom zo Spiša.

Ilustračný obrázok k článku Koniec basketbalovej sezóny: Novoveskí hráči sa rozlúčili exhibičným zápasom
Zdroj: Dnes24.sk

Fanúšikovia nezradili svojich basketbalových miláčikov a pri ich poslednom exhibičnom vystúpení zaplnili skoro celú halu. Domáci fanklub vytvoril opäť úžasnú atmosféru. Basketbalisti predviedli rôzne športové kúsky, ktoré vyvolali burácanie v hľadisku. Smečiarska súťaž zdvíhala zo stoličiek celú halu.

Niekoľko asistencií v zápase zaznamenal aj tréner Milan Černický, za čo zožal veľký aplauz publika. V prestávkach sa predstavilo niekoľko úspešných basketbalových družstiev zo Spišskej. Spomeňme žiakov, ktorí obsadili 3. miesto, či ženy, ktoré vybojovali taktiež bronzové medaily.

Trénera Milana Černického veľmi neteší, že Spišiaci získali 3. miesto práve takýmto spôsobom, no vyjadril sa, že na jednej strane chápe družstvo Nitry, no myslí si, že to nemali riešiť bojkotom, ale mali riadne dohrať sezónu. „Týmto sa Nitrania sami poškodili,“ doplnil. Sám ešte nevie čo bude v budúcej sezóne a či zostane pri trénerskom kormidle na Spiši. „Je predčasné o tom ešte hovoriť,“ uzavrel Černický.

Predseda klubu Rastislav Javorský sa vyjadril, že na začiatku sezóny si dali hlavné ciele zvýšiť návštevnosť zápasov a konečné umiestnenie do 4. miesta. Ako zhodnotil, ciele sa podarilo naplniť a sezónu považuje za úspešnú. „Basketbal má v Spišskej Novej Vsi už 75 rokov a je vidno, že obyvatelia mesta ho majú radi, či už ide o ten mužský, ženský, alebo žiacky,“ zhodnotil Rastislav Javorský.

Na záver sa konala priamo na palubovke autogramiáda. Záujem bol naozaj veľký, hlavne zo strany mládeže. Spišská Nová Ves sa môže hrdo popýšiť prívlastkom, basketbalové mesto.

Lúčenie s basketbalovou sezónou v Spišskej Novej Vsi
1
Galéria
Lúčenie s basketbalovou sezónou v Spišskej Novej Vsi
14
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM