Miroslav Pomajdík Rôzne

Naše súkromie verzus práca: Dve tretiny pracujúcich žien verí vo svoj úspech

Väčšina žien na svete, dbá pri výbere svojho povolania na skĺbenie súkromného a pracovného života. Ženy majú rady vo všetkých sférach svojho života hlavne rovnováhu. Prieskum spoločnosti Accenture zistil, že až dve tretiny pracujúcich žien verí v pracovný a osobnostný úspech.

„Zamestnanci v priebehu svojej kariéry opätovne prehodnocujú svoju definíciu úspechu,“ zhodnotil Adrian Lajtha zo spoločnosti Accenture. Spoločnosť v prieskume oslovila ženy, aj mužov. Obidve pohlavia sa zhodli aj v nazeraní na technický pokrok ľudstva. Viac ako tri štvrtiny opýtaných kladne odpovedalo na otázku o technológiách a dopade na uľahčenie ich práce. Technológie im pomáhajú pri lepšej organizácií pracovných úkonov, no 70 percent respondentov tiež priznalo, že novodobé technológie umožňujú miešanie pracovných záležitostí do ich súkromného života.

Práca nesmie zasahovať do súkromia

Vyše polovica opýtaných najviac zvažuje pri pracovnej ponuke to, či ich práca nebude zasahovať do ich súkromia a preto v minulosti odmietli pracovné miesto, ktoré by nabúralo ich súkromie. Práve toto kritérium sa umiestnilo na prvom mieste pri definovaní úspešnej kariéry a za sebou nechalo peniaze, uznanie a nezávislosť pri rozhodovaní.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM