JAB Rôzne

Novovešťania rozhodli o najpríťažlivejšej hokejistke: Tu je jej reakcia!

V ankete o najpríťažlivejšiu hráčku HC-OSY Spišská Nová Ves sme síce medailu neodovzdávali, ale spišskonovoveskí fanúšikovia si svoje favoritky vybrali. Zaujímala nás aj reakcia víťazky. Miroslave Plecnerovej (33) sme položili základnú otázku, ako sa cíti, ako najkrajšia hokejistka?

Ilustračný obrázok k článku Novovešťania rozhodli o najpríťažlivejšej hokejistke: Tu je jej reakcia!
Zdroj: Dnes24.sk

Novovešťanov a zároveň fanúšikov ženského hokeja sme počas nedávneho zápasu so Zvolenom oslovili s jedinou otázkou. Ktorá hokejistka je podľa vás najpríťažlivejšia a prečo? So zhodnými odpoveďami a dôvodmi, ako pekný úsmev a dobrá postava si tento neoficiálny titul vyslúžila 33-ročná Miroslava Plecnerová, ktorá je zároveň kapitánkou družstva.

Na otázku, ako sa cíti takto ohodnotená mužským publikom, odpovedala otázkou. „Čo mám na to povedať? Samozrejme ste ma prekvapili, ale aj potešili. Veď, ktorú ženu by nepotešil takýto kompliment,“ dodala s úsmevom hokejistka.

Zaujímalo nás však aj to, ako dlho sa venuje tomuto športu a prečo práve hokej? „Tento rok bude 20 rokov čo hrávam hokej. Pauzu som mala len jednu sezónu, keď som bola tehotná,“ prezradila Mirka. Ako doplnila k hokeju sa dostala ako dieťa cez kamarátky. „Vtedy sa otváral hokejový klub pre dievčatá. Zobrala som bratove korčule a išla som. Nevadilo mi ani to, že boli o dve čísla menšie,“ zaspomínala. „Hokej mi učaroval a hrávam ho dodnes,“ dodala kapitánka.

V mužskom hokeji sme zvyknutí na rôzne bitky medzi súpermi a nie raz sa stáva, že skončí hokejista na zemi, alebo na nosidlách. Preto sme boli zvedaví, ako je to pri ženskom hokeji? „Tak niekedy to bolo drsnejšie. Ja mám tiež už plastiku väzu po úraze,“ priznala sa Mirka. „Teraz je však v ženskom hokeji kontakt zakázaný,“ doplnila.

A prianie najpríťažlivejšej hokejistky do budúcna? „Mám dcéru, ktorá hráva hokej za piatakov. Moje želanie je zahrať si s ňou hokejový zápas a potom ja už môžem skončiť,“ vyslovila svoje želanie Mirka Plecnerová.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM