Marcel Mojžiš Rôzne

Plesová sezóna v plnom prúde: Spišiaci to roztočili v rytme kubánskej salsy

Kým v Bratislave znovuotvárali legendárne Véčko a vyhlasovali Slávika, Spišiaci sa uplynulý víkend zabávali na 2. Kubánskom plese v rytme salsy. A nechýbali, tak ako sa na takúto akciu patrí, ani všakovaké kubánskej špeciality a pravé kubánske mochito.

Temperamentná hudba, vášnivý tanec a exotická kultúra, aj tak by sa dalo hovoriť o Kube. Atmosféru tejto neobyčajnej krajiny na plese v Spišskej Novej Vsi najviac priblížilo zoskupenie okolo Aristarca Peréza Luacesa, lídra Team Cuba – skupiny malého formátu s „veľkým zvukom“, ktorá excelentným spôsobom kombinovala tradičnú kubánsku hudbu s výsostne súčasnými aranžmánmi.

Súbor prezentuje vo svojom repertoári rôznosť štýlov karibskej oblasti ako salsa, son, merengue, cumbia, bolero a cha cha cha. Od svojho vzniku zaznamenala veľký úspech a predstavuje sa publiku na rôznych festivalových, klubových pódiách a mnohých veľkých spoločenských podujatiach na Slovensku. Ani v Spišskej Novej Vsi nezostali svojej povesti nič dlžní a vďaka charizmatickému spevákovi Arisovi s istotou rozohnili asi dvestovku zúčastnených.

Súčasťou programu boli aj tanečné vystúpenia, škola kubánskych a latinsko-amerických tancov Las Feras, barmanská show i ochutnávka vín. Punc podujatia zvýšili svojou účasťou aj veľvyslankyňa Kubánskej republiky Loipa Sánchez Lorenzová a predseda Klubu kubánskych občanov žijúcich na Slovensku Rafael Batista Guerrero s manželkou.

Text a foto: Robert Buček

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM