Rôzne

Po sídlisku v Spišskej behá líška: Noru má rovno pod panelákom!

Obyvatelia sídliska Západ v Spišskej Novej Vsi objavili líšku. Tá má dokonca svoju noru rovno pod panelákom. Môže byť nebezpečná?

Ilustračný obrázok k článku Po sídlisku v Spišskej behá líška: Noru má rovno pod panelákom!
Foto: Monika Földešiová

Na sídlisku Západ v Spišskej Novej Vsi majú obyvatelia nechceného suseda. Pod bytovkou je diera, v ktorej býva líška, informovala televízia Joj. Videli ju obyvatelia sídliska, ktorí venčili ráno svojich psov. Líška sa bije na sídlisku s mačkami, dokonca ju ľudia aj videli, ako si nesie mŕtve mača do nory.

Obyvatelia z jej majú strach, lebo nevedia čo môžu od nej očakávať. Veterinár priznáva, že za istých okolností môže toto inak plaché zviera zaútočiť aj na ľudí. Ako informovala televízia, líška by nemala byť besná, no veterinár to potvrdiť na sto percent nemôže. Líška na sídlisku je neželaný obyvateľ aj preto, že sa po ňom samozrejme často pohybujú jeho najmenší obyvatelia – deti . Podľa mestskej polície ju nemajú oprávnenie odchytiť. Keď dostanú takéto hlásenie spájajú sa s príslušným poľovníckym združením, keďže je to lesná zver.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM