Policajná kontrola v Krompachoch? Hliadka stopla peugeot, čakalo ju nepríjemné prekvapenie!
Peter (59) má opletačky s mužmi zákona. Šoféroval peugeot, no zastavili ho policajti a došlo na kontrolu. Policajtov zakrátko čakalo nepríjemné zistenie.
Príslušníci Okresného dopravného inšpektorátu policajného zboru zo spáchania prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinili Petra (59) z Krompách. Ako informoval krajský policajný hovorca Alexander Szabó, tento muž včera v popoludní viedol osobné motorové vozidlo továrenskej značky Peugeot 407 po Maurerovej ulici v meste Krompachy, od lyžiarskeho strediska Plejsy.
„Vodič bol zastavený a kontrolovaný hliadkou, pri kontrole sa vodič podrobil dychovej skúške s výsledkom 0,56 mg/l alkoholu v dychu čo je 1,17 promile. Vodič skončil v cele policajného zaistenia. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie,“ doplnil Szabó.
Podľa štatistiky, muži zákona zaznamenali za mesiac január a február v okrese Spišská Nová Ves 14 prípadov vedenia motorového vozidla pod vplyvom alkoholu. V ďalších troch prípadoch išlo o cyklistov pod vplyvom alkoholu. Z celkového počtu išlo však o 13 prípadov, kedy vodiči nafúkali viac ako jedno promile.
Foto: ilustračné