Krimi

Premiérovi želal na sociálnej sieti SMRŤ. Polícia rieši Vladimíra zo Spišskej Novej Vsi

41-ročný Spišskonovovešťan sa podľa ministra vnútra na svojom facebookovom profile priamo vyjadril, že premiérovi želá smrť.

Ilustračný obrázok k článku Premiérovi želal na sociálnej sieti SMRŤ. Polícia rieši Vladimíra zo Spišskej Novej Vsi
Zdroj: pixabay.com , pixabay.com

Ako informoval minister vnútra Matúš Šutaj Eštok na nedeľnej tlačovej konferencii, polícia zatiaľ identifikovala takmer 50 vyjadrení na sociálnych sieťach, z ktorých vyplýva podozrenie z verejného schvaľovania trestného činu alebo jeho páchateľa.

Zdôraznil, že sa nebude pozerať na to, ako sa na sociálnych sieťach množí obsah schvaľujúci atentáty na politikov alebo priame vyhrážky smrťou. Tieto aktivity označil za nemorálne, neprípustné, spoločensky nebezpečné, odsúdeniahodné a jednoznačne protizákonné. Ubezpečil, že budú rázne konať, aby boli páchatelia identifikovaní a čelili zodpovednosti.

„Teraz sa prihováram všetkým tým hrdinom za klávesnicou, ktorí si myslia, že ak sa namiesto seba podpíšu ako Ferko Mrkvička prípadne vôbec a budú sa niekomu vyhrážať smrťou, že ich to ochráni pred rukou spravodlivosti a zákona. Chcem im jasne odkázať, že sa tak nestane,“ poznamenal Šutaj Eštok.

Uviedol aj konkrétne prípady, ako postupovali za posledné dni a ako chcú postupovať ďalej, aby odradili všetkých potencionálnych páchateľov.

Ako príklad uviedol aj prípad Spišskonovovešťana. „Napríklad tu máme zaisteného Vladimíra S. Tento človek sa na svojom facebookovom profile priamo vyjadril, že premiérovi želá smrť. Ide o 41-ročného obyvateľa Spišskej Novej Vsi, ktorý sa už v minulosti dopustil trestného činu nebezpečného vyhrážania sa. Polícia ho má stotožneného a bude sa za svoj skutok zodpovedať,“ opísal minister vnútra.

Je podľa neho tiež zrejmé, že nenávisť vo virtuálnom svete šíria ľudia rôznych vekových či vzdelanostných skupín.

Foto: ilustračné

Tlačová konferencia o bezpečnostnej situácii na Slovensku. ENG. feed is also available at Úrad vlády Slovenskej republiky Fb page in another stream.

Posted by Úrad vlády Slovenskej republiky on Sunday, May 19, 2024

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM