Miroslav Pomajdík Správy

Pripravte sa na trópy: Teplota v okrese sa má vyšplhať až na 31 stupňov!

Pripravte sa na horúčavy! Už v utorok sa budeme potiť pri 29 až 31 stupňoch Celzia. Presne takéto teplotné maximá majú podľa meteorológov miestami padať v okresoch Spišská Nová Ves a Levoča a v okrese Gelnica môže teplota atakovať až 33 stupňov. Meteorológovia preto vydali výstrahu 1. stupňa.

Ilustračný obrázok k článku Pripravte sa na trópy: Teplota v okrese sa má vyšplhať až na 31 stupňov!
Zdroj: TASR

Kto ešte neprevetral šatníky, je naozaj načase! V najbližších hodinách na dlhé nohavice či rukávy môžete rýchlo zabudnúť. Už v utorok budú v našom okrese tropické teploty. Miestami sa má ortuť teplomera podľa odborníkov zo Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu (SHMÚ) vyšplhať až na 29 – 31 °C a v Gelnickom okrese bude ešte teplejšie a teploty tam môžu atakovať až 33 °C.

Nezabudnite sa preto najmä cez najväčšiu páľavu snažiť vyvarovať priameho slnka a dodržiavať pitný režim. Vysoké teploty nás majú sprevádzať od zajtra 12:00 hodiny až do šiestej večera. Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity, ale aj tvorbu požiarov. „Uvedená teplota vzduchu nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, ale pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ zdvíhajú varovný prst meteorológovia.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM