Miroslav Pomajdík Šport

Slovenky na MS v hokejbale strieborné: Zo vzácneho kovu sa teší aj niekoľko Spišiačiek

Slovenské reprezentantky v hokejbale neobhájili titul majsteriek sveta spred dvoch rokov z Bratislavy, keď v nedeľňajšom finále svetového šampionátu podľahli v St. John's domácej Kanade 0:2. Oba góly víťaziek zaznamenala Tulková. V našej zostave figurovali štyri hráčky z HK Osy Spišská Nová Ves.

Ilustračný obrázok k článku Slovenky na MS v hokejbale strieborné: Zo vzácneho kovu sa teší aj niekoľko Spišiačiek
Zdroj: TASR

Zverenky trénera Jaroslava Kolibíka sa do finále dostali štvrtýkrát za sebou a inkasovali v ňom od Kanady vôbec prvé góly na turnaji. Hráčky „javorového listu“ odplatili Slovenkám finálovú prehru z MS v Bratislave a získali celkovo už svoj tretí titul zo štyroch doterajších šampionátov. Pre slovenské reprezentantky je to tretie striebro v histórii.

Do All-Star tímu MS sa dostali aj Slovenky Zuzana Tomčíková a Ivana Gajdošová. V zostave Sloveniek sa predstavili aj štyri hráčky z hokejového klubu Osy Spišská Nová Ves: Majkuthová, Klimášová, Jurčová, Ihnaťová a jedna hráčka pochádzajúca zo Spiša, momentálne hrajúca v ruskej ženskej lige, Petra Pravlíková

Bronz si vybojovali rovnako ako na troch predchádzajúcich MS hokejbalistky Česka, ktoré v súboji o 3. miesto zdolali USA jednoznačne 5:0.

MS v hokejbale – St. John's finále:

Kanada – Slovensko 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 10. Tulková (Coozová), 24. Tulková

Zostava SR: Tomčíková (Zuziaková) – Karafiátová, Kolcúnová, Lalíková, Raková, Žitňanská, Majkúthová, Ivana Gajdošová, Kapustová, Pavlovičová, Jurčová, Stašová, Ihnaťová, Bednárová, Krajňáková, Veličková, Pravlíková, Gajdošová Mária, Mikesková, Gorecká, Klimášová.

Ďalšie výsledky:

o 3. miesto:
Česko – USA 5:0
o 5. miesto:
Švajčiarsko – Taliansko 5:4 pp
o 7. miesto:
Grécko – Veľká Británia 1:2 pp

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM