Miroslav Pomajdík Krimi

Šokujúca streľba pri Jahodnej: Údajného objednávateľa nevzali do väzby!

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici v stredu nevzal do väzby 33-ročného Romana z Helcmanoviec v okrese Gelnica, stíhaného ako objednávateľa úkladnej vraždy 38-ročného muža z Gelnice.

Ilustračný obrázok k článku Šokujúca streľba pri Jahodnej: Údajného objednávateľa nevzali do väzby!
Zdroj: Webnoviny.sk

Rozhodnutie nie je zatiaľ právoplatné, prokurátorka Úradu špeciálnej prokuratúry podala voči nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR.

Podľa doteraz známych informácií k streľbe na muža z Gelnice došlo 9. augusta pred pol piatou ráno na ceste z rekreačného strediska Jahodná do Košíc. Údajne si ju objednal Roman V., lebo Gelničan sa vraj domáhal vyplatenia väčšej sumy svojich peňazí. Roman V. si vraj na vraždu veriteľa najal údajného príslušníka skupiny košického podsvetia Róberta N. Ten s vodičom na ukradnutom BMW X5 dostihol obeť na ceste z Jahodnej do Košíc a mal strieľať na Gelničana v jeho aute zo samopalu s tlmičom.

Gelničan najprv zrýchlil, potom prudko zabrzdil a z vozidla Ford Galaxy vyskočil. Páchatelia sa potom obrátili, ale havarovali. Róbert N. z havarovaného vozidla ušiel a je na úteku. Vodič ostal so zraneniami zakliesnený vo vozidle i so samopalom a nábojmi. Proti údajnému objednávateľovi svedčí najmä vodič BMW, z ktorého sa strieľalo. Po prepustení obvinený Roman V. pre médiá povedal, že vodiča nepozná a všetko je podľa neho vymyslené.

Foto: ilustračné

Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM