Miroslav Pomajdík Rôzne

Topiaci sa sneh a k tomu dážď: Meteorológovia varujú náš okres pred povodňami!

Dnes sa u nás striedalo daždivé a slnečné počasie, čo pri množstve ostávajúceho snehu neveští nič dobré. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre náš okres výstrahu 1. stupňa. Hrozia nám povodne z topenia snehu.

Plusové teploty a daždivé počasie môže v našom okrese narobiť veľké problémy. Vodné toky sú napĺňané vodou z topiaceho sa snehu, ktorého túto zimu napadalo v spišskonovoveskom okrese naozaj nadpriemerne. K tomu sa v týchto dňoch pridalo časté daždivé počasie a preto hrozí, že sa môžu začať naše vodné toky vylievať. „Vzhľadom na existujúce snehové zásoby v povodiach, oteplenie a očakávaný dážď je predpoklad vzostupu vodných hladín na tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity,“ upozorňuje na svojej stránke Slovenský hydrometeorolo­gický ústav.

Meteorológovia varujú pred možnými povodňami dokopy v piatich okresoch. Ide o okresy Spišská nová Ves, Rožňava, Revúca, Gelnica a Michalovce. Hydrologická výstraha prvého stupňa platí od nedele až do deviatej hodiny rána nasledujúceho dňa.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM