Marie Melníková Rôzne

V Spišskej zmodernizujú základnú školu

Základná škola Ing. O. Kožucha v Spišskej Novej Vsi dostala iba prednedávnom nový šat. Čoskoro jej pribudnú aj nové technické pomôcky.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Základka prešla iba prednedávnom rozsiahlou rekonštrukciou. Obstála aj v projekte Vzdelávanie bez hraníc. V priebehu dvoch rokov bude ešte modernejšia.

Žiaci sa môžu tešiť na nové technické vymoženosti. V škole pribudne nová výpočtová a audiovizuálna technika, moderné pomôcky, zaujímavé pracovné listy a učebnice. Klasické triedy sa čo chvíľa zmenia na moderné učebne. „Náš projekt v zmysle výzvy rieši najmä podporu inovatívnych, netradičných spôsobov vzdelávania detí, obzvlášť anglického jazyka, rozvíja schopnosti samotných učiteľov, prispôsobuje spôsob nadobúdania vedomostí moderným trendom a prináša žiakom okrem nových poznatkov predovšetkým zážitok a zábavu z učenia,“ uviedol šéf školy Bohuslav Vaľko.

Škola získa peniaze z euro fondov vo výške 297 000 eur. Na premene školy sa bude podieľať aj spišskonovoveská radnica. Na modernizáciu prispeje 5% financií.

MARIE MELNÍKOVÁ, foto: archív školy

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM