Jaroslav Múdry Krimi

V spišskonovoveskej nemocnici nahlásil anonym bombu

Dnes dopoludnia bolo pred špitálom v Spišskej Novej Vsi poriadne rušno. Anonym zavolal, že v nemocnici je bomba. Nemiestny žart postavil do pozoru hasičov, policajtov, pyrotechnikov, zamestnancov nemocnice i samotných pacientov. Život v nemocnici sa

Policajné pásky, množstvo chlapov v policajných, či hasičských uniformách, špeciálne cvičené psy so svojimi psovodmi, ale aj rozhnevaní a vydesení ľudia. Takto to dne vyzeralo pred nemocnicou v Spišskej. „Je nám veľmi ľúto, že ešte stále existujú ľudia, ktorých cieľom je zastrašovať iných a ich správanie odsudzujeme. Považujeme to za absolútnu bezcharakternosť a bezohľadnosť, pretože v hre sú zdravie a život chorých a zranených ľudí, ktorí potrebujú pokoj a starostlivosť na svoju liečbu,“ uviedla hovorkyňa Spoločnosti Svet zdravia Veronika Deckerová.

„V budove nemocnice polícia nenašla žiadnu výbušninu. Vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie pre prečin šírenia poplašnej správy. V prípade vypátrania a dokázania viny hrozí páchateľovi uvedeného skutku trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov,“ informoval krajský policajný hovorca v Košiciach Alexander Szabó.

Spišská24/Marie Melníková

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM