Marie Melníková Rôzne

Všade sa šetrí, kontrolórke zdvihli plat

Spišská Nová Ves sa v čase krízy podujala šetriť aj na svojej hlave. Tá to však ani nepocíti. Primátor bude totiž zarábať tento rok o 8 eur menej ako vlani. Kým minulý rok Ján Volný dostával 3 780 eur, teraz mu na účet príde 3 772 €. Plat sa upravil

Zo zákona patrí primátorovi plat, ktorý pozostáva z hrubej priemernej mzdy, ktorá sa vynásobí koeficientom v závislosti od počtu obyvateľov mesta. Ako bonus, môže dostať odmenu od poslancov. Tí rozhodnú, či a o koľko % primátorovi plat navýšia. Najvyššou hranicou je 70% zvýšenie.

**Primátorovi znížili odmenu ** Kým vlani Volnému poslanci navýšili plat o celých 70%, tento rok mu odklepli nižšiu, 66% odmenu (takmer 1 500 eur). V číslach to znamená, že namiesto 3 780 eur bude šéfovi spišskonovoveskej radnice chodiť tento rok mesačne na účet 3 772 eur.

Chcú šetriť v komisiách, či mestských výboroch Keďže chce mesto šetriť peniaze, členom mestských výborov a komisií sa bude platiť podľa ich účasti na zasadnutiach. Podľa slov viceprimátorky, Lei Grečkovej sa budú zaoberať aj znižovaním počtu komisií, a teda šetrením verejných prostriedkov aj v tejto oblasti.

Gesto ne zníženie odmien poslancov sa neujalo Mestský poslanec Adnan Akram navrhol, aby sa poslancom znížili odmeny. Podľa poslanca Akrama by to bola síce minimálna úspora, ale dobrý signál pre Novovešťanov, ktorých poslanci v mestskom parlamente zastupujú. Jeho návrh však neprešiel.

Kontrolórke plat zvýšili Kontrolórka Spišskej Novej Vsi, Hyacinta Zozuľáková si oproti vlaňajšku prilepší o 170 eur. Tento rok zarába 2 200 eur mesačne. Zvýšenie platu jej schválili poslanci.

Už o chvíľu vám prinesieme aj video z rokovania.

Spišská24/Marie Melníková

Všade sa šetrí, kontrolórke zdvihli plat
1
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM