Miroslav Pomajdík Šport

Krásny úspech zaznamenala ZŠ Lipová zo Spišskej, ktorá vyhrala siedme regionálne kolo jarnej časti siedmeho ročníka atletických pretekov Kinderiáda, ktoré sa uskutočnilo na Atletickom štadióne TU v Košiciach. Škola potrebovala na víťazstvo 98 bodov.

Ilustračný obrázok k článku Žiaci zo ZŠ Lipová vyhrali krajskú atletickú Kinderiádu: Vo finále zabojujú o 4 980 eur

Na Kinderiáde si svoje sily zmeralo 232 žiakov z druhých až piatych ročníkov z 29 základných škôl z celého Košického kraja. Každá škola postavila jedno družstvo, ktoré pozostávalo zo štyroch chlapcov a štyroch dievčat.

„Všetci malí športovci súťažili v šprinte na 60 metrov, druháci skákali do diaľky z miesta, tretiaci si zmerali sily v hode plnou loptou, štvrtáci zasa v hode kriketovou loptičkou. Piataci mali na programe skok do diaľky z miesta. Záverečnou napínavou disciplínou bola štafeta 4 × 60 m,“ informovala Barbora Tabačková z AMI Communications Slovakia

Záverečnú štafetu vyhralo družstvo zo ZŠ Lipová, ktoré dosiahlo čas 38,66 s. Víťazstvo v štafete a vyrovnané výsledky všetkých členov družstva v súťažných disciplínách prinieslo škole možnosť zabojovať o 4 980 eur vo finále súťaže v Bratislave, ktoré sú určené na obnovu školských športovísk a nákup športových potrieb. Kinderiádu organizuje spoločnosť Ferrero Česká v spolupráci so Slovenským atletickým zväzom.

Patrónkou siedmeho ročníka sa stala slovenská bežkyňa Lucia Klocová. „Myslím si, že je skutočne dôležité vzbudzovať u detí záujem o šport. Ak majú talent, treba ho ďalej rozvíjať. Preto ma veľmi teší záujem detí o atletiku a som naozaj rada, že existuje projekt, akým je Kinderiáda. Vďaka nej si deti vyskúšajú atmosféru profesionálnych pretekov a overia si svoje bežecké schopnosti,“ povedala Lucia Klocová.