Zvolenčania majú nôž pri krku: Spišiaci sú už len krok od FINÁLE, FOTO

Hokejisti Zvolena prehrali v piatom semifinálovom zápase play off Tipos extraligy na svojom ľade so Spišskou Novou Vsou 5:6 a v sérii hranej na štyri víťazstvá prehrávajú 2:3.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania majú nôž pri krku: Spišiaci sú už len krok od FINÁLE, FOTO
9
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

V prvej tretine otvoril skóre z medzikružia voľný Rapáč, keď sa k nemu dostal zrazený puk, no Zvolenčania vyrovnali vďaka Šiškovi. Ten sa presadil rovnako z medzikružia z otočky, keď nebol jednoznačne videom preukázaný ofsajd Bondru ani po trénerskej výzve. Spišiaci však išli do vedenia 24 sekúnd pred prestávkou zásluhou Žiaka, ktorý zakončil z kruhu cez hokejku Kubku.

V druhej tretine po dvoch nevyužitých presilovkách hostí zmenil stav Verbeek na 3:1 z úniku po chybe domácich na modrej čiare a následne z prečíslenia zvýšil na 4:1 Nellis. Lenže o 71 sekúnd nahodil Mudrák puk od modrej čiary a ten sa nečakane dostal za Melicherčíka – 2:4.

V dramatickej tretej tretine znížil na rozdiel gólu tvrdou strelou z vrchnej časti kruhu Hain a v 54. minúte vyrovnal z dorážky Hecl po strele Jedličku. Dokonalý obrat z 1:4 na 5:4 dosiahli Zvolenčania v 56. minúte po peknom prieniku Huntebrinkera, lenže Nellis dvoma gólmi dokonal hetrik a postaral sa o výhru hostí z dorážky po nevinnej strele Romaňáka.

Hlasy po zápase a podrobné štatistiky nájdete na nasledujúcej strane.