Správy

Optimistické správy z košických škôl: Počet detí v karanténe klesol

Skrátenie dĺžky karantény pomohlo aj školám. Žiaci sa postupne vracajú späť do lavíc.

Ilustračný obrázok k článku Optimistické správy z košických škôl: Počet detí v karanténe klesol
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Pandemická situácia v základných školách (ZŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice sa zlepšuje. Kým v piatok (28. 1.) bolo v karanténe 32 percent žiakov, v stredu bol tento počet nižší približne o polovicu. Uviedol to magistrát mesta Košice.

O polovicu menej

V ZŠ v meste je momentálne 134 tried, ktorých žiaci museli prejsť z prezenčnej na dištančnú výučbu, respektíve kombinovanú formu vzdelávania. V klasickom režime v súčasnosti fungujú tri z 34 ZŠ, a to na Bruselskej, Polianskej a Želiarskej ulici.

„V stredu sme mali na dištančnom vzdelávaní takmer 2 400 žiakov, čo predstavuje necelých 15 percent všetkých detí, ktoré navštevujú naše ZŠ. Čiastočne to súvisí aj so zmenou dĺžky povinnej karantény pri kontakte s infikovaným žiakom, respektíve pedagógom, ktorá pred týždňom klesla z desiatich na päť dní,“ skonštatovala vedúca oddelenia školstva magistrátu mesta Košice Beáta Lopušniaková.

Tento týždeň museli z prevádzkových dôvodov uzavrieť ZŠ Kežmarská 30 a ZŠ Starozagorská, ako aj niektoré školské jedálne, ktoré zväčša otvoria od budúceho týždňa. V súčasnosti má najviac žiakov ochorenie COVID-19 v ZŠ Družicová, kde evidujú 25 infikovaných. V ZŠ Laca Novomeského je k strede 23 pozitívne testovaných žiakov a dvaja pedagógovia. V ZŠ Fábryho vyšli pozitívne testy na toto ochorenie 17 žiakom.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM