Alexandra Kolínská Hokej

Peťo Bartoš po zákroku na piešťanského obrancu: Nebolo to úmyselné!

Na posledný zápas s Oceliarmi zrejme nebude spomínať v dobrom piešťanský obranca Tomáš Brňák. Nielen že ich tím vyradili košickí hokejisti, no on sám si zo zápasu odniesol poriadne škaredé zranenie. Čo na to povedal Peťo Bartoš?

Ilustračný obrázok k článku Peťo Bartoš po zákroku na piešťanského obrancu: Nebolo to úmyselné!
Zdroj: TASR

Slovenský hokejista v službách ŠHK 37 Piešťany Tomáš Brňák nebude na záver štvrťfinálovej série extraligovej play off spomínať v dobrom. Nielenže jeho tím podľahol v šiestom dueli Košiciam 0:3 a vypadol, 27-ročný obranca má po nešťastnom zákroku od Petra Bartoša vylomené tri zuby a zlomenú čeľusť. Z Piešťan ho ihneď po strete odviezla sanitka do Trnavy, kde musí podstúpiť operáciu.

Nepríjemný moment sa stal v 51. minúte utorňajšieho duelu. Bartoš trafil Brňáka hokejkou do tváre a domáci obranca odišiel z ľadu so zakrvavenou tvárou. „Tomáš Brňák má vylomené tri zuby, ďalšie dva posunuté, navyše má aj zlomenú čeľusť. Sanitka ho ihneď previezla do Trnavy, kde ho budú operovať,“ uviedol hovorca piešťanského klubu Tomáš Horký.

K nepríjemnému incidentu zaujal stanovisko aj útočník Peter Bartoš, ktorý za svoj zákrok dostal 5-minutový trest do konca stretnutia za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou: „Mrzí ma to, nechcel som mu hrať hokejkou do tváre. Bol tam faul, seknutie, a od jeho hokejky sa mu to odrazilo do tváre. Je mi to ľúto, nebol v tom žiadny úmysel,“ uviedol skúsený útočník.

Košice triumfovali v sérii nad Piešťanmi 4:2 na zápasy postúpili do svojho jubilejného dvadsiateho semifinále v histórii slovenskej extraligovej play off. Viac o poslednom štvrťfinálovom zápase sa dočítate v článku Košickí hokejisti sa prebojovali do semifinále: Piešťany sa rozlúčili s Extraligou bez gólu!

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie