Stanislav Černák Hokej

Posledné kolo základnej časti: Generálka na play-off pod Pustým hradom dopadla lepšie pre Košice

Posledné kolo základnej časti hokejovej Tipsport extraligy je už minulosťou. Každý zo súperov už dopredu poznal aj svojho súpera v play-off, tak pred blížiacim sa štvrťfinále to bola pod Pustým hradom generálka práve na vyraďovaciu časť pre Zvolen, aj pre Košice.

Ilustračný obrázok k článku Posledné kolo základnej časti: Generálka na play-off pod Pustým hradom dopadla lepšie pre Košice
Zdroj: TASR

Hráči na oboch stranách si mohli vyskúšať rôzne herné varianty bez tlaku na tabuľkové počty, no asi najviac sa venovali nepremieňaniu šancí. Deň otvorených dverí v obranách nadmerný počet gólov nepriniesol a ak nejaký pribudol, tak vznikol z menšej koncentrácie a čiastočne aj z náhody. V 6. min si domáci Puliš zvýšil počet presných zásahov v snahe stať sa najlepším strelcom základnej časti ligy, keď zblízka doklepol puk do bránky.

Druhá tretina zapôsobila pre Zvolenčanov ako čierna mora. Až trikrát lovili puk z bránky a úplne zbytočne. V 23. min nepokryli pred bránkou Matúša Chovana, v 32. min Kutálek dopravil puk do bránky korčuľou, podľa videorozhodcu nevedome a gól prisúdili Cebákovi, no a v 39. min Hrnka v samostatnom nájazde dokonal dielo Košičanov v strednej časti hry. Domáci mali značnú motiváciu v tom, aby pretrhli 11-násobné reťazenie víťazstiev súpera pod vedením trénera Oremusa. Príliš sa však do ofenzívy aj zásluhou Košičanov, nehrnuli, aj keď si vypracovali viaceré dobré strelecké príležitosti. Najviac vyčnievala tá z 30. min, keď L. Juríka zblízka zázračne lapačkou vychytal Hylák. Košičania po druhej presvedčivo zvládnutej tretine nakročili na trojbodové víťazstvo, ktoré síce veľa neriešilo, no s narastajúcim sebavedomím pred playoff dosť súviselo.

V tretej tretine snahu domácich zdramatizovať zápas nebolo možné uprieť, postupom času však z nich dosť vyprchala, čomu dopomohol aj ďalší gól hostí v 50. min po Černákovej strele a teči Biceka. O dve minúty neskôr nastrelil Šeda žŕdku, v tom čase však už bolo zrejmé, že si už železiari trojbodové víťazstvo a 12-te pod dohľadom trénera Oremusa v nepretržitom rade zobrať nedajú.

Hlasy trénerov:

Josef Turek, tréner Zvolena: „Začali sme veľmi dobre, v druhej tretine za stavu 1:1 sme mali dve vyložené šance, zlomil nás lacný gól a ten ďalší spôsobil, že sa Košice už dostali na koňa. V tretej tretine sme nechávali obrancov súpera voľných, bolo tam od nich veľa striel, my sme sa navyše nechali vylučovať.“

Peter Oremus, tréner Košíc: „Bol to pre nás dôležitý zápas, hráči ho zvládli s viditeľnou chuťou zvíťaziť. Bolo tam nasadenie, som s tým spokojný, aj s celkovým prístupom, aký sme ukázali. Každý zápas je pre nás dôležitý, posúva nás dopredu, nás tešia veľmi pekné akcie, za tento výkon si chlapci pochvalu zaslúžia.“

HKM Zvolen – HC Košice 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

Góly: 6. Puliš (Brabenec, Sloboda) – 23. Matúš Chovan (Kutálek, Hrnka), 32. Cebák, 38. Hrnka (Bartoš, Spilar), 50. Bicek (Černák, Rachůnek). Rozhodcovia Müllner – Holienka, Junek, vylúčení 6:7, presilovky 0:1, v oslabení 0:0, 1187 divákov.

foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie