Stanislav Černák Hokej

Posledné kolo základnej časti hokejovej Tipsport extraligy je už minulosťou. Každý zo súperov už dopredu poznal aj svojho súpera v play-off, tak pred blížiacim sa štvrťfinále to bola pod Pustým hradom generálka práve na vyraďovaciu časť pre Zvolen, aj pre Košice.

Ilustračný obrázok k článku Posledné kolo základnej časti: Generálka na play-off pod Pustým hradom dopadla lepšie pre Košice

Hráči na oboch stranách si mohli vyskúšať rôzne herné varianty bez tlaku na tabuľkové počty, no asi najviac sa venovali nepremieňaniu šancí. Deň otvorených dverí v obranách nadmerný počet gólov nepriniesol a ak nejaký pribudol, tak vznikol z menšej koncentrácie a čiastočne aj z náhody. V 6. min si domáci Puliš zvýšil počet presných zásahov v snahe stať sa najlepším strelcom základnej časti ligy, keď zblízka doklepol puk do bránky.

Druhá tretina zapôsobila pre Zvolenčanov ako čierna mora. Až trikrát lovili puk z bránky a úplne zbytočne. V 23. min nepokryli pred bránkou Matúša Chovana, v 32. min Kutálek dopravil puk do bránky korčuľou, podľa videorozhodcu nevedome a gól prisúdili Cebákovi, no a v 39. min Hrnka v samostatnom nájazde dokonal dielo Košičanov v strednej časti hry. Domáci mali značnú motiváciu v tom, aby pretrhli 11-násobné reťazenie víťazstiev súpera pod vedením trénera Oremusa. Príliš sa však do ofenzívy aj zásluhou Košičanov, nehrnuli, aj keď si vypracovali viaceré dobré strelecké príležitosti. Najviac vyčnievala tá z 30. min, keď L. Juríka zblízka zázračne lapačkou vychytal Hylák. Košičania po druhej presvedčivo zvládnutej tretine nakročili na trojbodové víťazstvo, ktoré síce veľa neriešilo, no s narastajúcim sebavedomím pred playoff dosť súviselo.

V tretej tretine snahu domácich zdramatizovať zápas nebolo možné uprieť, postupom času však z nich dosť vyprchala, čomu dopomohol aj ďalší gól hostí v 50. min po Černákovej strele a teči Biceka. O dve minúty neskôr nastrelil Šeda žŕdku, v tom čase však už bolo zrejmé, že si už železiari trojbodové víťazstvo a 12-te pod dohľadom trénera Oremusa v nepretržitom rade zobrať nedajú.

Hlasy trénerov:

Josef Turek, tréner Zvolena: „Začali sme veľmi dobre, v druhej tretine za stavu 1:1 sme mali dve vyložené šance, zlomil nás lacný gól a ten ďalší spôsobil, že sa Košice už dostali na koňa. V tretej tretine sme nechávali obrancov súpera voľných, bolo tam od nich veľa striel, my sme sa navyše nechali vylučovať.“

Peter Oremus, tréner Košíc: „Bol to pre nás dôležitý zápas, hráči ho zvládli s viditeľnou chuťou zvíťaziť. Bolo tam nasadenie, som s tým spokojný, aj s celkovým prístupom, aký sme ukázali. Každý zápas je pre nás dôležitý, posúva nás dopredu, nás tešia veľmi pekné akcie, za tento výkon si chlapci pochvalu zaslúžia.“

HKM Zvolen – HC Košice 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

Góly: 6. Puliš (Brabenec, Sloboda) – 23. Matúš Chovan (Kutálek, Hrnka), 32. Cebák, 38. Hrnka (Bartoš, Spilar), 50. Bicek (Černák, Rachůnek). Rozhodcovia Müllner – Holienka, Junek, vylúčení 6:7, presilovky 0:1, v oslabení 0:0, 1187 divákov.