Posledný zápas v roku oceliari nezvládli. Opäť nestačili na Michalovce

Košičania prehrali ďalšie východniarske derby. Doma nestačili na líšky z Michaloviec.

Ilustračný obrázok k článku Posledný zápas v roku oceliari nezvládli. Opäť nestačili na Michalovce
Zdroj: TASR/František Iván

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v stredajšom zápase 26. kola Tipos extraligy na ľade HC Košice 2:1.

Úvod zápasu priniesol obojstranne aktívny hokej a brankári museli riešiť viacero zložitých situácií. Šance Belluša, ani Töröka však nezmenili bezgólové skóre. Gólových príležitostí postupne ubudlo, no väčšou ofenzívnou aktivitou hýrili hostia.

Tí nešli do vedenia ani krátko po prvej prestávke, keď Mašlonka unikol košickej defenzíve, no v zakončení neprekonal Sedláčeka. Košičania v druhej tretine výrazne pridali na aktivite, častejšie strieľali, no ani viacero nádejných pokusov Baráneka či Mráza neprekvapilo brankára Tomeka. Ten podržal svoj tím aj počas oslabenia v 37. minúte, keď „oceliari“ zovreli súpera v pásme, ale skóre neotvoril ani pohotovo strieľajúci Mráz.

V úvode tretej tretiny si tímy dávali pozor na chyby v obrane. Za michalovskú unikol v 45. minúte Pospíšil, ktorý pri zakončení skúsil „Forsbergovku,“ ale puk skončil na ľavej žŕdke. Krátko na to hrali hostia presilovku, v ktorej zovreli súpera a Lalancette prestrelil Sedláčeka – 0:1. Aj ďalšia presilovka Michaloviec priniesla zmenu skóre, keď Southorn zblízka dorazil puk za Sedláčeka – 0:2. V 54. minúte fauloval Louis a Košičania využili presilovku už po 6 sekundách, keď Klhůfek usmeril odrazený puk – 1:2. Košičania skúsili v snahe vyrovnať aj hru bez brankára, ale skóre sa už nezmenilo.

Vyrovnaný zápas

Jan Šťastný, tréner HC Košice: „Videli sme vyrovnaný zápas podobný zápasom play off. Tímy sa dlho oťukávali, hrali systémovo. Zápas rozhodli presilové hry, v ktorých dal súper dva góly. My sme dostali možnosť hrať iba dve presilovky, čo je zvláštne, keď hráme doma a mali by sme si vytvoriť tlak. Ešte za stavu 0:0 išiel Martin Pospíšil sám na bránku a keby dal gól, možno by sa to vyvíjalo inak. Oba tímy predviedli taktický výkon. Škvrnou na zápase boli podľa mňa iba zvláštne rozhodnutia rozhodcov. Myslím si, že niektoré zákroky na jednej i druhej strane posúdili zvláštne. Žiaľ, je to tretia prehra po sebe, no teraz si odpočinieme a verím, že to zlomíme v nasledujúcom zápase.“

Tomek Valtonen, tréner HK Dukla Ingema Michalovce: „Dlho to bol zápas o jednom góle. Myslím si, že sme boli lepší v prvej tretine, v druhej mali viac z hry domáci Košičania, keď sme my spravili viacero chýb. V tretej tretine nám pomohli dve presilovky, v ktorých sme domácim odskočili. K dnešnému úspechu nám pomohol aj dobrý výkon brankára Tomeka. V dnešnom zápase sme hrali ako tím a to je cesta k tomu, aby sme boli stále lepší.“

HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Góly: 54. Klhůfek (Chovan, Baránek) – 46. Lalancette (McCormack), 49. Southorn (Erkinjuntti, Lalancette). Rozhodovali: Štefik, Müllner – Janiga, Šoltés, vylúčení: 6:3 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, bez divákov

HC Košice: Sedláček – Pavlin, Baránek, Nemčík, Růžička, Slovák, Deyl, Cibák – Réway, Mráz, Chovan – Klhůfek, Pospíšil, Jokeľ – Milý, Vrábeľ, Belluš – Krasničan, Havrila, Frič – Demek

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek – Ventelä, Louis, Southorn, Mihálik, Ťavoda, McCormack, Zekucia – Erkinjuntti, Lalancette, Korhonen – Regenda, Suja, Šoltés – Takáč, Bartánus, Mašlonka – Chalupa, Galamboš, Török – Češík