Zuzana Vajayová Krimi

Postreleného policajta odpojili od umelej ventilácie, jeho stav je vážny

Postrelený policajt hospitalizovaný v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) Košice bol v utorok (17.5.) odpojený od umelej pľúcnej ventilácie a začal komunikovať s okolím.

„Pacient podstúpil v nedeľu CT vyšetrenie, podľa ktorého sa stav poškodených pľúc zlepšil. Preto ho pondelok (16.5.) začali pracovníci Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny postupne prebúdzať z umelého spánku a odpájať od riadeného dýchania. Keďže nebolo jasné, ako bude pacient reagovať, boli v prognózach veľmi opatrní,“ uviedla hovorkyňa UNLP Jaroslava Oravcová. Dodala však, že už v utorok bolo možné muža od umelej pľúcnej ventilácie celkom odpojiť, pričom začal komunikovať s okolím. Napriek tomu je podľa slov primára Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny UNLP Košice Petra Beluša jeho zdravotný stav stále vážny a v tejto chvíli nemožno celkom vylúčiť, že nenastanú žiadne komplikácie.

37– ročný policajt utrpel vážne zranenia 10. mája pri prestrelke neďaleko obce Kysak v okrese Košice – okolie, kde boli nasadené špeciálne policajné jednotky na odhalenie a zadržanie muža podozrivého z prípravy úkladnej vraždy. 43-ročný muž z obce Sokoľ bol pri akcii tiež postrelený a zraneniam podľahol 12. mája v UNLP.

Hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová vtedy uviedla, že po získaní informácií procesne zadokumentovaných, dostatočne potvrdzujúcich úmysel podozrivého vykonať predmetný skutok riadiaci akcie dal pokyn na zadržanie podozrivého muža s tým, že príslušníci špeciálnych útvarov vykonali zákrok zákonným spôsobom. Dodala, že podozrivý nereagoval na výzvu zasahujúcich policajtov, ale vytiahol na nich krátku guľovú zbraň a začal strieľať. Na to príslušníci pohotovostného policajného útvaru reagovali použitím služobných zbraní a ozbrojeného muža zneškodnili. „Podozrivý bol zasiahnutý niekoľkými strelnými ranami, pričom sám vystrelil sedem rán na zasahujúcich policajtov, ktorých úlohou bolo chrániť život osoby vystupujúcej v mene osoby zo zahraničia. Jedna zo striel podozrivého zasiahla do hornej časti trupu zasahujúceho príslušníka Policajného zboru,“ doplnila Baloghová.

Zdroj: TASR Foto: Ilustračné

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM