Tlačové správy

Požiadať o grant pre projekt môžete do 30.9. Inšpirujte sa!

Máte poslednú šancu požiadať o komunitný grant Nadácie VÚB. Prinášame inšpiráciu.

Ilustračný obrázok k článku Požiadať o grant pre projekt môžete do 30.9. Inšpirujte sa!
Zdroj: Media&Communication Consulting

Tento rok môže získať 24 vybraných projektov, teda 3 v každom z 8 krajov Slovenska, od Nadácie VÚB grant vo výške 3 000 eur. Navyše dva z prihlásených projektov dostanú špeciálne ocenenie Impact HUB v hodnote 4 000 eur, pokiaľ budú z oblasti komunitného podnikania start-upového charakteru. O úspechu projektu rozhoduje nielen odborná porota, ale aj hlasovanie verejnosti, ľudí z vášho mesta a regiónu. Pre prihlásenie projektu stačí vyplniť formulár žiadosti prostredníctvom elektronického systému www.nadaciavub.egrant.sk a odoslať ho do 30. septembra 2016.

Inšpiráciu pre prihlásenie vášho projektu Vám môžu dodať príbehy úspešných projektov z roku 2015. Niektoré z nich sú tesne pred dokončením, ale je zjavné, že idú správnym smerom.

Baseballové ihrisko Angels Field v Trnave

Baseballový klub Angels buduje veľké baseballové ihrisko. Získanie grantu od Nadácie VÚB pomohlo projektu Angels Field s nákupom ochranných sietí a stĺpov s konštrukciami k ich zaveseniu. V rámci projektu sa zabetónovali stĺpy a osadili sa konštrukcie a ochranné siete. Baseballisti môžu znova trénovať.

Výstavba staničnej budovy Detskej železnice v Košiciach

OZ Detská železnica Košice buduje novú staničnú budovu, ktorá bude atrakciou železnice. Z grantu Nadácie VUB sa podarilo financovať časť stavebného materiálu. Podarilo sa im uspieť aj u košickej Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) a pomáhajú aj dobrovoľníci.

Dopravné ihrisko BNSTREET – ulica mládeže v Bánovciach nad Bebravou

Cieľom projektu bolo vytvoriť bezpečný priestor na výučbu dopravnej výchovy pre školy a škôlky v kombinácii s moderným športoviskom pre komunity detí a mládeže. Príspevok z Nadácie VÚB pokryl približne tretinu celkových nákladov, so zvyškom pomohlo mesto a sponzori. Oficiálne otvorenie ihriska je plánované koncom októbra 2016.

Ateliér súčasnej kultúry v Prešove

Klub Wave chcel vybudovať Ateliér súčasného umenia, ktorý bude slúžiť ako divadelná sála, sála pre komorné koncerty, literárne soiré či klubové premietania. Vďaka Nadácii VÚB, ktorá poskytla financie na technické vybudovanie nového priestoru, sa to začiatkom roka 2016 podarilo.

Detailnejšie informácie nájdete na webstránke www.nadaciavub.sk.

Požiadať o grant pre projekt môžete do 30.9. Inšpirujte sa!
4
Galéria
Zdroj: Media&Communication Consulting
Zdroj: Media&Communication Consulting
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM