Eva Mikulová Správy Samospráva

Primátor Jaroslav Polaček si počas krízového obdobia zníži plat, parkovanie bude zadarmo

Na mimoriadnom mestskom zastupiteľstve budú poslanci schvaľovať opatrenia na zmiernenie následkov šíriacej sa epidémie.

Ilustračný obrázok k článku Primátor Jaroslav Polaček si počas krízového obdobia zníži plat, parkovanie bude zadarmo
Zdroj: Mesto Košice

Už tento štvrtok 26. marca zvolal primátor Košíc Jaroslav Polaček neplánované mimoriadne mestské zastupiteľstvo na ktorom poslanci prerokujú len 9 bodov.

„Väčšina z nich sa týka opatrení na zmiernenie následkov šíriaceho sa Koronavírusu, ktorý zasiahol aj mesto Košice. Opatrenia majú chrániť najmä starších obyvateľov Košíc, ktorým chce mesto pomôcť rôznymi opatreniami, aby čo najmenej vychádzali zo svojich domovov, keďže pre túto skupinu obyvateľov je vírus najnebezpečnejší,“ informoval hovorca mesta Vladimír Fabián.

Mesto im plánuje zabezpečiť hygienické a potravinové balíčky. Okrem toho sa primátor rozhodol, že si na najbližšie krízové obdobie zníži svoj plat na najnižšiu možnú zákonom stanovenú hodnotu.

Podľa zákona je minimálny plat primátora Košíc v hrubom 4 032 eur. Polaček ho má navýšený o 40 percent, čiže poberá 5 645 eur.

Opatrenia za 2,5 milióna eur

V meste sú pripravený nastaviť mestský rozpočet tak, aby v prvej etape vyčlenili na opatrenia sumu 2,5 milióna eur.

Jedným z opatrení má byť aj bezplatné parkovanie v Košiciach počas mimoriadneho stavu.

Cieľom je, aby ľudia využili radšej na prepravu svoje autá, ako hromadné prostriedky. V najnovších opatreniach myslí mesto aj na tých Košičanov, ktorí majú zakúpené dlhodobejšie lístky. Tie budú mať o 60 dní dlhšiu platnosť.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie