Hokej

Staňa s ďalšou nulou na svojom konte: Semifinálový mečbal získali Košice

Hokejisti Košíc zvíťazili v piatom zápase semifinále extraligy v domácom prostredí nad hráčmi ŠHK 37 Piešťany 3:0. Favorita poslal do vedenia Marek Svatoš a o zvyšné dva góly košického tímu sa postaral Richard Jenčík. Oceliarom chýba k postupu do finále už len jedno víťazstvo.

Ilustračný obrázok k článku Staňa s ďalšou nulou na svojom konte: Semifinálový mečbal získali Košice
Zdroj: TASR

Košičania mali mimoriadne ospalý začiatok, tempo z ich strany nebolo hodné play-off a v 10. min bol pomer striel na bránku 11:1 v prospech Piešťan. Hosťujúci Stupka však neprekonal Staňu. V 11. min mal príležitosť Bicek, ale Tomek stál dobre. V 15. min mohol dostať svoj tím do vedenia Románek, ale Staňa podržal svojich spoluhráčov. Košický gólman kryl aj Melichárkov pokus.

Prebudenie Košíc

V úvode druhého dejstva trafil Sojčík brankára Tomeka. V 27. min hrali domáci presilovku, Jenčíkova možnosť volala po góle, Tomek zázračne zasiahol, na Svatošov pokus pod hornú žrď však už nestačil – 1:0. V 31. min mali Košice po faule na Jenčíka výhodu trestného strieľania, ten poslal brankára na opačnú stranu a zvýšil na 2:0. V 32. min Tomeka ani na dva razy neprekonal Bartánus, Pašek z dobrej pozície mieril vedľa.

Tretia tretina sa dohrávala v pokojnom tempe. Favorizovaní Košičania si strážili dvojgólový náskok a dve minúty pred koncom ho ešte zvýraznil počas piešťanskej hry bez brankára Jenčík – 3:0.

Hlasy trénerov:

Pavol Zůbek (asistent trénera Košíc): „Zápas sa z oboch strán začal v prvej tretine dosť opatrne. Bolo vidieť, že na seba narazili mužstvá, ktoré majú dobre prepracovaný stred pásma, nevznikalo veľa šancí. Hrali sme doma, v druhej tretine sme sa rozhodli viac riskovať, byť agresívnejší. Podarilo sa nám streliť gól, po ďalšej šanci prišlo trestné strieľanie. Hra sa potom upokojila, ak by sme pridali jeden alebo dva góly, súper by možno nekládol taký odpor. V tretej tretine sme sa snažili neprepadávať. Tešíme sa do Piešťan, urobíme všetko pre postup.“

Milan Klement (tréner Piešťan): „V prvej tretine sme hrali to, čo sme chceli hrať, nepúšťali sme Košice do šancí. V druhej tretine sa zlepšil pohyb domácich a my sme na to reagovali zle. Dlho nás bude mrzieť zbytočný gól na 0:1 a rovnako aj trestné strieľanie. Druhá tretina bola z našej strany prepadák, mali sme iba tri strely na bránku. V tretej tretine sme hrali na tri päťky, zvládli sme to obstojne, bez gólov však duel neotočíte. Naším najväčším problémom bolo zakončenie. Dúfame, že najbližší zápas nebude posledný.“

HC Košice – ŠHK 37 Piešťany 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) – stav série: 3:2

Góly: 27. Svatoš (Sojčík, Bicek), 31. R. Jenčík (z tr. strieľania), 59. R. Jenčík (M. Bartánus) Vylúčení: 4:4, navyše: T. Melichárek (Piešťany) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0,oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, T. Orolin – Gajan, Smrek, 4043 divákov

Foto: ilustračné

Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM