Práca

Študenti dnes obsadili hotel v centre Košíc: Chceli prácu!

Stovky študentov a absolventov vysokých škôl sa dnes prišlo pozrieť na Trh práce v Košiciach. Návštevníci tak mohli získať prehľad o prosperujúcich firmách pôsobiacich na Slovensku a nadviazať s nimi kontakty. Akcia zaujala novinkou, ktorou si mohli študenti zabezpečiť vysnívané pracovné miesto.

Ilustračný obrázok k článku Študenti dnes obsadili hotel v centre Košíc: Chceli prácu!
Zdroj: TASR

Na podujatí sa zúčastnilo 22 slovenských a zahraničných spoločností pôsobiacich na Slovensku, ako Amazon, DELL, Deloitte Audit, Embraco Slovakia, Getrag Ford Transmission Slovakia, Holcim, IBM Slovensko, Kancelária veľvyslanectva Kanady, Manpower Slovensko, NESS KDC, Slovak-American Foundation, Tatravagónka či U.S. Steel Košice.

„Cieľom je prepájať akademickú sféru – absolventov a študentov, s podnikmi, ktoré tu majú svoje zastúpenie, a tak podporovať zamestnanosť v tomto regióne. Okrem toho, že máme 22 vystavovateľov, ktorí ponúkajú konkrétne pracovné miesta, máme tu pre záujemcov aj viacero diskusií a workshopov,“ uviedla Natália Spodniak z Americkej obchodnej komory (AmCham) v SR, ktorá podujatie organizovala.

Jednodňové podujatie v jednom z košických hotelov je zamerané predovšetkým na oblasť ponuky pracovných miest. Poskytuje tiež možnosť získať informácie o príležitostiach na pracovnom trhu, ktoré ponúkajú slovenské a zahraničné firmy pôsobiace v sektoroch ako informačné technológie, automobilový priemysel, personalistika, poradenstvo či hutnícky priemysel.

Novinkou tohto ročníka bol tzv. start-up, ktorý prepája kvalitných študentov s konkrétnymi pracovnými pozíciami. „Študenti vypracujú úlohu, ktorá je relatívne zložitá, a v prípade, že túto úlohu vypracujú správne, majú v podstate vstupenku na dané pracovné miesto,“ priblížila Spodniak. Podujatie otvoril výkonný riaditeľ AmCham Slovakia Jake Slegers a prvý viceprezident AmCham Slovakia George Babcoke, ktorý je prezidentom U.S. Steel Košice.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie