Lenka Fedorová Šport

Svetový pohár vo vodnom lyžovaní v Košiciach: Chýbať nebude domáci Vaško

Košické jazero zažije poriadnu dávku adrenalínu, keď jeho vody rozbesnia vodní lyžiari. Tí sa stretnú pri príležitosti Svetového pohára, nebude chýbať ani domáci pretekár Alexander Vaško ml..

Ilustračný obrázok k článku Svetový pohár vo vodnom lyžovaní v Košiciach: Chýbať nebude domáci Vaško

Košické jazero sa v týchto dňoch premenilo na dejisko Svetového pohára vo vodnom lyžovaní. Okrem výnimočnej atmosféry sa v ňom stretnú všetci aktuálni rekordéri.

Športovci z celej Európy

Kvalifikačné akrobatické jazdy potešia fanúšikov letného športu už v piatok, 8. júla 2016 o 17:00 a 19:00 hodine. Podujatie potrvá až do 10. júla 2016, kde budú môcť nadšenci vodného lyžovania zažiť finále juniorskej súťaže. Športovci budú súťažiť v troch disciplínach, a to slalom, akrobatická jazda a skoky.

„K dnešnému dňu máme prihlásených 50 športovcov zo siedmych krajín Európy – Bieloruska, Českej republiky, Izraela, Nemecka, Rakúska, Ruska a Slovenska medzi ktorými sú niekoľko násobný medailisti z Majstrovstiev sveta či Európy,“ píšu organizátori.

Najväčším želiezkom domáci Vaško

V slalome sa predstaví Simon Herrmann, Jana Wittenbrock (Nemecko), v akrobatike Ilija Labkovič, Irina Turets (Bielorusko), v skokoch Irina Turets (BLR) a Alexander Vaško (Slovensko), ktorý bude našim najväčším želiezkom.

Alexander Vaško sa stal v roku 2014 absolútnym víťazom Športovej osobnosti Košíc. Člen Klubu vodného lyžovania TRIXEN Košice si ho zaslúžil sa zisk troch medailí v individuálnych disciplínach v roku 2014 na svetovom šampionáte vo vodnom lyžovaní za vlekom v nemeckom Schloss Dankerne.

Najcennejšiu si vybojoval v skokoch s výkonom 62,6m, striebornú v akrobatickej jazde a bronz v kombinácii. Navyše sa výkonom 64,2m, ktorý skočil v predkole, stal držiteľom svetového rekordu. Medailu pridal i v tímovej súťaži kde získal spolu s kolegami Jurajom Krepčárom, Radovanom Hynekom a Veronikou Cséplöovou striebro v súťaži družstiev. Sezónu zavŕšil na pretekoch Svetového pohára v čínskom Šanghaji, kde obsadil druhé miesto, keď ho porazil len Bielorus Nikita Papakul.