Eva Mikulová Správy

Takmer tretina cestujúcich z košického letiska využila chartrové lety

Obľúbené boli nielen dovolenkové chartre k moru, ale aj jarné či jesenné pútnické zájazdy do Tel Avivu a aj chartrové lety s hokejovými tímami a fanúšikmi.

Ilustračný obrázok k článku Takmer tretina cestujúcich z košického letiska využila chartrové lety
5
Galéria

Ako sme už informovali, letisko metropoly východu má za sebou druhý najúspešnejší rok v svojej histórii. Veľký podiel na náraste počtu cestujúcich majú i celoročné chartrové lety. Tie boli pre košické letisko historicky najúspešnejšie s 184 742 ces­tujúcimi a medziročným nárastom 9 %.

Hokejisti aj pútnici

Veľmi dôležitým faktorom bolo aj predĺženie letnej chartrovej sezóny, takže dovolenkári mohli z Košíc lietať k moru už od polovice apríla až do konca októbra.

„Celoročne chartrové lety využilo 184 742, t.j. 33 % z celkového počtu cestujúcich. Toto číslo zahŕňa všetky charterové lety, teda nielen dovolenkové chartre k moru, ale populárne jarné či jesenné pútnické zájazdy do Tel Avivu a počas uplynulého roka aj chartrové lety s hokejovými tímami a fanúšikmi, ktorí prileteli do Košíc na hokejové majstrovstvá sveta,“ informovala nás hovorkyňa letiska Karolína Linhardtová.

Celkový medziročný nárast pri všetkých chartrových letoch bol 9 % čo predstavuje 15 163 cestujúcich.

Najžiadanejšími destináciami počas tohoročnej chartrovej sezóny boli Antalya s 75 441 cestu­júcimi, Burgas s 28 018 cestu­júcimi a Rodos s 15 432 cestu­júcimi.

Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie