Eva Mikulová Rôzne

Tipy na víkend: Prevezte sa na detskej železnici a dajte si dobrú čokoládu

Nadchádzajúci aprílový víkend by mal byť vraj studený, ale i tak nemusíte sedieť doma. Inšpirujte sa našimi tipmi, navštívte festivaly a môžete sa naučiť aj kresliť.

Ilustračný obrázok k článku Tipy na víkend: Prevezte sa na detskej železnici a dajte si dobrú čokoládu
Zdroj: Detská železnica Košice

Festival káva, čaj, čokoláda

V Kulturparku sa bude konať obľúbený gurmánsky festival. Nechajte sa uniesť chuťou najkvalitnejších káv z domácich a zahraničných pražiarní, podľahnite s nami čaru remeselných cukroviniek a pohlaďte svoje zmysly čistou chuťou kvalitných čajov. Na festivale si okrem iného môžete spraviť radosť množstvom remeselných výrobkov, ručne vyrábaných šperkov, dizajnérskych kúskov, literatúrou ale aj umením.

Celodenný sprievodný program vás prevedie novými trendami, tradičnými postupmi, alternatívnymi metódami a bohatou kultúrou. Pripravujeme pre vás diskusie, prednášky, súťaže, workshopy, cestovateľské kiná, hudbu a mnoho ďaľšieho.

Kedy: piatok a sobota (12. a 13. apríl) od 9,00 do 20,00 hodiny

Pucung – protikorupčný festival

Netradičný multižánrový festival spája výnimočné osobnosti, známych hudobných interpretov a obľúbených stand-up komikov. Zažite výnimočný deň na podujatí, ktoré nemá na Slovensku obdobu. Pucung prináša neobyčajnú koncentráciu ľudí, ktorým sa darí na Slovensku trochu upratať. Príďte si vychutnať skvelú atmosféru, v ktorej sa nehovorí o problémoch, ale riešeniach. Zistite, ako si sami dokážeme pomôcť, aby sme sa mali lepšie a užite si výnimočný deň v sprievode dobrej hudby a zaujímavých osobností v priestoroch Tabačky.

Kedy: sobota (13. apríl) od 14,00 hodiny

Skúšobné jazdy na Detskej historickej železnici

Košická detská historická železnica sa pomaly prebúdza zo zimného spánku a všetkých nedočkavcov pozýva na prvé skúšobné jazdy s odchodmi z Čermeľa o 10:30, 12:15, 14:15 a 16:00.

Kedy: sobota a nedeľa (13. apríl a 14. apríl)

Veľká Noc s drakom

Príďte sa zahrať, zabaviť a aj tvoriť s OZ Dračia Stopa. Vo Výmenníku – Obrody, Obrody 4, ťa čakajú veľkonočné tvorivé dielne a herňa spoločenských hier.

Kedy: sobota (13. apríl) od 14,00 do 18,00 hodiny

Tvorivá nedeľa u Lofflera

Múzeum Vojtecha Lofflera sa zmení na výtvarný ateliér pre širokú verejnosť. Tvorivý ateliér je inšpirovaný prebiehajúcou výstavou súčasného umenia Tri krajiny.

Kedy: nedeľa (14. apríl) – deti od 14,00 do 15,30 hodiny a dospelí od 15,30 do 17,00 hodiny  

Zdroj: TASR
Zdroj: kosice.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM