Tri strany podporia vo voľbách kandidáta Smeru Trebuľu

Košickí krajskí predstavitelia strán Hnutie za demokraciu (HZD), Strana občianskej solidarity a Slobodné fórum (SF) dnes slávnostne podpísali dohodu o spolupráci a vytvorení volebnej koalície pre voľby do zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja

Webnoviny -

Ako informovali Ľudovít Maté (HZD), Cyril Betuš (SOS) a František Zika (SF), spoločne podporia na post župana v Košickom samosprávnom kraji kandidáta strany Smer-SD Zdenka Trebuľu. Krajský predseda Smeru Peter Žiga im poďakoval za podporu. Podľa jeho vyjadrenia o podpore Zdenkovi Trebuľovi rokujú aj s Ľudovou stranou –HZDS a novovzniknutou stranou Most – Hít.

Ako zhodne uviedli predstavitelia trojkoalície, na poslaneckej kandidátke budú mať známe osobnosti a odborníkov z regiónu. Stranícka príslušnosť nebola v tomto prípade rozhodujúca, chceme ponúknuť voličom ľudí, ktorí sú odborníkmi na školstvo, dopravu, zdravotníctvo a komunálnu politiku a ktorých ľudia v ich volebných obvodoch poznajú. Podľa ich vyjadrenia však nepostavia toľko kandidátov ako je poslaneckých mandátov, teda 57.

Vo voľbách do vyššieho územného celku SDKÚ-DS a KDH vytvorili koalíciu a ich kandidátom na post župana je Ján Sülli. Podpredseda Strany maďarskej koalície (SMK) Štefan Zachariáš už skôr pre agentúru SITA uviedol, že uvažujú pre prvé kolo o postavení vlastnej kandidátky Rozálie Múdrej. Slovenská národná strana uvažuje tiež o svojom kandidátovi, ktorým má byť Ján Slabý.

SITA

Tento článok nie je možné komentovať.