Futbal

Slnečné počasie v Čermeli vytvorilo sobotňajšiemu duelu medzi Košicami a Trnavou ideálne futbalové podmienky. Po sľubnom začiatku domácich však Trnavčania otočili vývoj stretnutia, ktoré nakoniec rozhodli vo svoj prospech troma gólmi.

Ilustračný obrázok k článku Trnava si berie všetky tri body domov: Košiciam nepomohol ani dobrý vstup do zápasu

V košickom Čermeli sa prvá akcia zrodila v 10. minúte, keď Duda v dobrej pozícii trafil iba dobre stojaceho Filipka. Vzápätí sa dostal k lopte Novák, ale nenamieril presne. Obidve družstvá pozorne bránili a snažili sa o rýchly prechod do protiútokov. V 24. minúte mieril ešte domáci Duda nad, no o štyri minúty neskôr po jeho rohu netrafil dobre loptu Novák, tá sa dostala k voľnému Oumarovi Diabymu a ten sa nepomýlil – 1:0. Na začiatku 34. minúty pohrozil strelou po zemi hosťujúci Sabo a o niekoľko sekúnd neskôr sa po peknej kolmici presadil Vlasko – 1:1. Hostia udreli po druhý raz v 39. minúte, keď Chovanec z ľavej strany prekvapil Tofiloského – 1:2. Dve minúty pred koncom prvého polčasu predviedol peknú individuálnu akciu Novák, Filipko si s jeho zakončením poradil.

Druhé dejstvo odštartoval nedovolený zákrok Tofiloského a hlavný arbiter nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Sabo a zvýšil na 3:1 z pohľadu hostí. V 48. minúte bol blízko k ďalšiemu presnému zásahu Hodek, ale v sklze prestrelil košickú bránu. Trnavčania hýrili aktivitou i v nasledujúcich minútach, v 53. minúte napriahol nebezpečne Mikovič a po ňom o tri minúty neskôr i Sabo. Postupne sa hra vyrovnala, hral sa medzišestnástkový futbal a obaja súperi zakladali sporadické útočné akcie, ale bez gólového efektu.

Hlasy trénerov:

Radoslav Látal, tréner MFK Košice: „Do zápasu sme vstúpili dobre, no potom nás to uspalo. Všade sme boli pomalší a dostali i dva lacné góly. Po polčase sme si povedali, že budeme agresívnejšie napádať a útočiť. Hneď na začiatku druhého dejstva sme vyrobili penaltu a bolo po zápase. Trnava potom dobre bránila a zaslúžene vyhrala.“

Juraj Jarábek, tréner Spartaka Trnava: „Hralo sa za krásneho počasia a na krásnom trávniku. Videli sme veľmi dobrý zápas. Košice sa dobre pohybovali a dostali sa do vedenia 1:0. Prvý polčas bol v ich réžii, no my sme hrali efektívne. Na začiatku druhého polčasu sme premenili penaltu a to rozhodlo. Potom sme dobre bránili a mali niekoľko protiútokov, ktoré sme žiaľ nepremenili.“

MFK Košice – Spartak Trnava 1:3 (1:2)

Góly : 28. O. Diaby – 34. Vlasko, 39. Chovanec, 47. Sabo (11 m). Rozhodoval: Vlk, ŽK: Tofiloski, Sekulič – Adámik, K. Kuzma, Tóth, Augustini, 3616 divákov.

zostavy a striedania:

MFK Košice: Tofiloski – Šinglár, Bašista, Hovančík, Sekulič – Huk (52. Haskič), Bukata (79. Skvašík) – Novák, Duda, Viazanko (64. Kubík) – O. Diaby
Spartak Trnava: Filipko – Janečka, Tóth, Adámik, Sabo – Grabež – Procházka (62. Augustini), Vlasko (52. Mikovič), K. Kuzma, Chovanec – Hodek (74. Poznar)