Práca

V Košiciach je nové IT centrum: Dá príležitosť pre talentovaných profesionálov

Firma IBM v stredu otvorila nové priestory IT centra v Košiciach, ktoré sa zameriava na poskytovanie služieb v oblasti informačných technológií a poradenských služieb. Investícia v Košiciach má byť príležitosťou pre talentovaných IT profesionálov v meste a jeho okolí.

Ilustračný obrázok k článku V Košiciach je nové IT centrum:  Dá príležitosť pre talentovaných profesionálov
Zdroj: TASR

„V Košiciach sme našli výborné podmienky pre ďalší rast na slovenskom trhu. Mesto je pre nás zaujímavé vďaka dostatku kvalifikovanej pracovnej sily, štruktúre vysokých škôl, ako aj zlepšujúcej sa infraštruktúre,“ uviedol generálny riaditeľ IBM Slovensko Martin Murgáč.

IBM Delivery Centrum Slovakia sa zameriava na poskytovanie služieb v oblasti informačných technológií a poradenských služieb, pričom je súčasťou svetovej siete Delivery Centier firmy IBM.

„Zamestnanci Delivery Centra v Košiciach budú pracovať na inovatívnych projektoch s vysokou pridanou hodnotou pre zákazníkov IBM na celom svete,“ vysvetlil manažér centra Daniel Strasser. Zároveň dodal, že investícia v Košiciach je príležitosťou pre talentovaných IT profesionálov v meste a jeho okolí.

Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT firiem na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách a zamestnáva viac ako 430 tis. zamestnancov. Na Slovensku spoločnosť pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka vznikla 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo firmy IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

Foto: ilustračné

Zdroj: Webnoviny.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie