Zuzana Vajayová Rôzne

V teplárni sú prvýkrát na platenej stáži študenti VŠ

Na vôbec prvú platenú stáž v košickej Teplárni, a. s., nastúpilo toto leto deväť vysokoškolákov študujúcich na fakultách Technickej univerzity v Košiciach a Prešovskej univerzity.

Počas troch týždňov sa každý deň štyri hodiny zúčastňujú každodennej práce v prevádzkach spoločnosti. Stážisti majú šancu nájsť si v budúcnosti v teplárni zamestnanie.

„Zamestnanci košickej teplárne ich postupne oboznamujú napr. s výrobou tepla a elektrickej energie, prácou na podporných prevádzkach, s vykonávanými opravárenskými prácami, ale tiež s prácami na finančnom úseku či pri predaji tepla,“ priblížila dnes pre TASR vedúca oddelenia komunikácie a marketingu spoločnosti Anna Podlesná. Vysokoškoláci sa stretávajú aj s generálnym riaditeľom Miroslavom Nosálom.

„Považujem za dôležité, aby študenti mali možnosť získať aj praktické skúsenosti. Študenti, ktorí počas stáže preukážu výnimočné zručnosti a znalosti, môžu za predpokladu splnenia požadovaných kritérií v budúcnosti získať aj zamestnanie v spoločnosti,“ povedal Nosál.

Vysokoškoláci si svoje skúsenosti zapisujú. „Pochopil som, že vo výrobnej časti teplárne si vyžaduje údržbu doslova všetko, a je jej pridelená rovnaká vážnosť ako každému inému úseku," konštatoval vysokoškolák Richard. Jeho kolegyni Miriam sa páči celková organizácia stáže, prístup k študentom a tiež zadané praktické úlohy.

Letná stáž vysokoškolákov trvá tri týždne, od 11. júla do 30. júla. Záujem o ňu prejavilo spolu 48 študentov, spoločnosť si z nich vyberala.

Zdroj. TASR Foto: Ilustračné

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM