Krimi

Vážna nehoda na východe: Vodič zbabelo ušiel, nechal však po sebe túto stopu

Motorkár a jeho spolujazdec sú ťažko zranení. Po vodičovi, ktorý ich zrámoval, polícia pátra a o pomoc prosí aj občanov.

Ilustračný obrázok k článku Vážna nehoda na východe: Vodič zbabelo ušiel, nechal však po sebe túto stopu
2
Galéria
Zdroj: Policajný zbor SR

Polícia hľadá svedkov dopravnej nehody, ku ktorej došlo v piatok 22. mája krátko pred 12.30 h na ceste I/16 v smere od obce Čečejovce na mesto Moldava nad Bodvou v okrese Košice-okolie. Ako o tom informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, v dôsledku zrážky osobného motorového vozidla s motocyklom utrpela posádka motocykla ťažké zranenia.

„Vodič (osobného motorového vozidla, pozn. TASR), ktorý na mieste dopravnej nehody nezastavil a vozidlom pokračoval v smere jazdy na Rožňavu, podľa doterajších zistení predbiehal rad štyroch motocyklov, avšak prednou časťou narazil do zadnej časti tým istým smerom jazdiaceho motocykla značky Yamaha, ktorého vodič v tom čase taktiež predbiehal pred ním idúce vozidlo,“ opísala okolnosti zrážky Ivanová s tým, že jej následkom stratil motocyklista nad svojím vozidlom kontrolu a 42-ročného vodiča aj s 18-ročným spolujazdcom odhodilo do priekopy. „Podľa predbežnej lekárskej správy obaja utrpeli ťažké zranenia s predbežnou dobou liečenia a práceneschopnosti viac ako 42 dní,“ priblížila rozsah zranení Ivanová. Ako doplnila, dychová skúška u motocyklistu sa skončila s negatívnym výsledkom. Škoda na motocykli bola predbežne vyčíslená na 5000 eur.

Presnú príčinu dopravnej nehody, jej bližšie okolnosti i mieru zavinenia jej účastníkov polícia vyšetruje a po vodičovi osobného motorového vozidla, ktorý na mieste nehody nezotrval, intenzívne pátra. „Zároveň v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví v jednočinnom súbehu s trestným činom neposkytnutia pomoci,“ uzavrela Ivanová.

Svedkovia, ktorí v čase nehody prechádzali okolo a videli jej priebeh alebo ju majú zachytenú na videozázname, môžu kontaktovať políciu na známom bezplatnom telefónnom čísle 158, dostaviť sa osobne na ktorýkoľvek útvar Policajného zboru alebo zanechať súkromnú správu na oficiálnej stránke košickej krajskej polície na sociálnej sieti.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte Facebook Dnes24.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie