Správy

FOTO: Skvelá správa pre Košičanov! Otvorili NOVÉ klientske centrum

Po testovacej prevádzke Ministerstvo vnútra (MV) SR vo štvrtok slávnostne otvorilo klientske centrum pri Okresnom úrade (OÚ) Košice-okolie na Hroncovej ulici v Košiciach.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Skvelá správa pre Košičanov! Otvorili NOVÉ klientske centrum
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Ide v poradí o 65. klientske centrum na Slovensku, ministerstvo ich v súlade s programovým vyhlásením vlády chce zriadiť celkovo 78.

Čo tam vybavíte?

Verejnosť nájde podľa rezortu na jednej adrese pracoviská okresného úradu, a to živnostenské podnikanie, cestnú dopravu, úsek starostlivosti o životné prostredie, pozemkový a lesný odbor, ako aj služby osvedčovania podpisov na listinách a podateľňu. Súčasťou klientskeho centra sú agendy polície, a to oddelenie dokladov, ako aj evidencia vozidiel a zbraní a streliva

Na rekonštrukciu budovy vynaložil rezort 1,9 milióna eur. „Náklady na rekonštrukciu, pri ktorej sa, samozrejme, dohliadalo na optimalizáciu v dnešnej dobe toľko zdôrazňovaných tepelno-technických parametrov na zníženie energetickej náročnosti, chceme z väčšej časti refundovať z Operačného programu Kvalita životného prostredia,“ povedal minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO).

Štátny tajomník ministerstva Tomáš Oparty spresnil, že budova okresného úradu má zateplené obvody, strechy aj stropy nad suterénmi a má kvalitné dverné aj okenné konštrukcie.

Všade sú nové rozvody vrátane vykurovacích, potrubia sú zateplené. Nechýbajú dva osobné výťahy a vnútorná rampa či bezbariérové sociálne zariadenie pre klientov s obmedzenou schopnosťou pohybu.

Parkovanie doriešia

„Na základe pravidelných meraní spokojnosti verejnosti s fungovaním klientskych centier vieme, že obyvatelia okresu Košice-okolie sú spokojní s prístupom zamestnancom, vyhovujú im aj otváracie hodiny a cítia sa príjemne v moderných zrekonštruovaných priestoroch úradu,“ povedal Oparty. Parkovanie pri klientskom centre podľa Mikulca bude doriešené v spolupráci s mestom Košice.

Rezort informoval, že budova úradu je majetkom štátu v správe ministerstva a pracuje v nej 110 zamestnancov, z ktorých 13 pôsobí na pozíciách prvého kontaktu.

Pôsobí tam aj 17 zamestnancov okresného riaditeľstva Policajného zboru, z toho deväť priamo v klientskom centre na agendách dokladov, evidencie vozidiel a evidencie zbraní a streliva. Pre návštevníkov sú k dispozícii služby supervízora.

V Košickom kraji už fungujú klientske centrá pri okresných úradoch v Gelnici, Sobranciach, Veľkých Kapušanoch, Košiciach a Spišskej Novej Vsi. Ďalšie pripravujú v Trebišove, Michalovciach a Rožňave.

Klientske centrum v Košiciach
7
Galéria
Zdroj: TASR/Roman Hanc
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM