Voľby do VÚC v Košickom kraji: Vladislav Stanko sa vzdal kandidatúry

Len pár dní pred voľbami do VÚC došlo medzi kandidátmi na župana KSK k zmene. Kandidatúry sa vzdal Vladislav Stanko.

Lenka Fedorová
Ilustračný obrázok k článku Voľby do VÚC v Košickom kraji: Vladislav Stanko sa vzdal kandidatúry
Zdroj: TASR

Nezávislý kandidát Vladislav Stanko sa vzdal kandidatúry na post predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK). Urobil tak v prospech kandidáta strany Most-Híd Karola Patakyho. Informovala o tom vo štvrtok strana Most-Híd.

Stanko sa vzdal kandidatúry v stredu (1.11.) v neskorých večerných hodinách, spolu s Patakym sa k tomu vyjadrili vo videu zverejnenom na facebookovskom profile politickej strany.

Na post predsedu KSK tak kandidujú okrem Patakyho (Most-Híd, SKOK) koaliční kandidáti Richard Raši (Smer-SD, SMK-MKP, Strana zelených Slovenska, Starostovia a nezávislí kandidáti) a Rastislav Trnka (OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a Šanca) a šiesti nominanti jednotlivých politických strán – Rudolf Botka (Nový parlament), Jozef Červeňák (Rómska iniciatíva Slovenska), Oliver Petrík (Jednota-ľavicová strana Slovenska), Lukáš Sisák (KSS), Štefan Surmánek (Kotleba-ĽSNS) a Jarmila Tkáčová (SNS). Ako nezávislí kandidujú Róbert Bačinský a Jaroslav Džunko.

Z pôvodne zaregistrovaných kandidátov sa z volebného súboja stiahli ešte Jozef Bobík (nezávislý) a Ján Struk (SMS), nominanta Adama Šepetku (NAJ) odvolala politická strana.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame