Webnoviny - Futbal

Výsledky nedeľňajších stretnutí 8. kola Corgoň ligy

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 8. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2009/2010.

MFK Košice – MFK Ružomberok 3:1 (3:0) Góly: 21. J. Novák, 33. Hovančík, 39. Milinkovič – 57. A. Sloboda, ŽK: 50. Jurč, 73. Sivčevič (obaja Ružomberok), rozhodovali: Trutz – Mókoš, Bobko, 850 divákov

Košičania sa rýchlo otriasli z rímskej facky v Európskej lige. Z vysokej prehry sa poučili a najmä „odkukali“ efektivitu zakončovania od AS Rím. Proti Ružomberku v prvom polčase päťkrát trafili bránku a boli z toho tri góly a jedna žrď. Už v 46. sekunde Novák zvnútra šestnástky delovkou vyprášil rukavice Penksu. O pár sekúnd neskôr Milinkovič mieril vedľa, Ružomberčania pohrozili dvoma strelami Sivčeviča. Najprv jeho pokus z diaľky Schreng vyrazil a v 19. min mieril zblízka po centri presne na košického gólmana. V 21. min zahrával Novák priamy kop z vyše 25 m a jeho delovka skončila v ľavom dolnom rohu Penksovej bránky – 1:0. Hostia mohli o tri minúty vyrovnať, no Smrek v poslednej chvíli pred prenikajúcim Božokom zachránil. Po polhodine hry Milinkovič zahrával roh na zadnú žrď a Hovančíkov koníček skončil v sieti. V 37. min Lačného strelu z hranice pokutového územia Schreng s námahou vyrazil na roh. O dve minúty neskôr Novák unikol po pravej strane, jeho prudký center Penksa iba zblokoval a Milinkovič do prázdnej bránky upravil na 3:0. V 40. min išiel Ďubek sám na košického brankára, Schreng však skvele zachránil. Liptáci mohli do šatní odchádzať ešte smutnejší, ale Milinkovič po zaváhaní stopérov mieril iba do žrde.

Po zmene strán nastúpili hostia s novým brankárom Smieškom a ten sa po strele Škutku z otočky hneď musel obracať. Druhý striedajúci hráč Ružomberka Pilár sa ocitol vo veľkej šanci, ale z päťky bránku Košíc netrafil. Hosťom vykresal iskierku nádeje A. Sloboda, ktorý zblízka zúročil perfektnú Ďubekovu spätnú prihrávku. V kvalitnom zápase na dvadsať minút ustali šance a zaujala až 81. min, keď si po centri Kišša Škutka spracoval loptu na prsiach a z troch metrov nepochopiteľne minul. Až do konca stretnutia si Košičania umnou hrou náskok udržali a zaslúžene zvíťazili, čím pretrhli sériu piatich prehier.

FC Nitra – DAC 1904 Dunajská Streda 2:0 (1:0) Góly: 14. Štetina, 86. Rák, ŽK: 80. I. Hodúr – 4. Elong, 17. Seelaus, 27. Kazlauskas, 62. Nikolič, ČK: 40. Wemmer (D. Streda), rozhodovali: Olšiak – Slyško, Košecký, 3158 divákov

Šimonek zbadal voľného Hodúra pred súperovou bránkou už v 5. min, ale sieť sa mu rozvlniť nepodarilo. Fanúšikovia Nitry sa v úvode prezentovali kameňovou prestrelkou s hosťujúcim sektorom. Hráči domáceho FC boli aktívnejší a v 14. min sa ujali vedenia zásluhou Štetinu, ktorý tečovanou strelou z priameho kopu otvoril gólový účet stretnutia – 1:0. V 20. min hlavný arbiter zápasu Pavel Olšiak prerušil duel kvôli nešportovému správaniu oboch fanúšikovských táborov. Dunajskostredčania v prvom polčase dohrávali oslabení, keďže v 40. min inkasoval Wemmer červenú kartu za odplácanie. V 43. min Mikuš pekným centrom našiel Ráka, ktorý však bol v ofsajde.

V 49. min Hodúr našiel Šimoneka, ktorému sa však nepodarilo dostať loptu do bránky. Vzápätí mohol Hodúr skórovať, ale Novota bol pri lopte skôr. Čerstvý Speranza chcel v 55. min otestovať Hroššovu pozornosť, no Tóth mu nedal šancu. Ďalší nový hráč na ihrisku Németh mieril nad brvno. V 60. min si Rák vďaka Kóňovi ocitol sám pred súperovým gólmanom, ktorý jeho strelu zblokoval. Zdalo sa, že fanúšikovia Nitry sa upokojili, no toto vydržalo len do 61. min, keď odpálili v sektore dymovnicu, ktorú následne vhodili na hraciu plochu. V 66. min sa delovkou z 20 m prezentoval Kóňa. Mladý Kolár mohol zvýšiť skóre v 74. min, ale lopta opäť skončila u pozorného Novotu. Definitívnu podobu výsledku stanovil v 86. min domáci Rák, ktorý zvýšil na 2:0. V závere stretnutia sa Dunajská Streda pokúšala upraviť skóre, ale Hroššovo konto ostalo čisté.

Slovan Bratislava – MFK Dubnica 1:1 (0:1) Góly: 87. Dosoudil – 43. T. Zápotoka, ŽK: 51. Martins Simao, 60. Dosoudil, 85. Dobrotka – 75. Porázik, 90.+ Ďurčo, rozhodovali: Samotný – Balko, Brendza, 3122 divákov

V prvej štvrťhodine hry si Slovan vypracoval tri vyložené šance, na začiatku ktorých bol uzdravený Breznaník, ale Sylvestr, Slovák a ani Halenár jeho dravé prieniky po pravom krídle nezužitkovali. V 17. min Halenárovu strelu zo 16 m Ďurčo vyrazil pred seba, no nikto z domácich loptu dôsledne nesledoval. Gól Tomáša Zápotoku z 20. min pre postavenie mimo hry neplatil. O šesť minút neskôr sa na hranici pokutového územia ponúknutej šance zľakol Kozák a radšej prihral nabiehajúcemu Slovákovi, ktorý už loptu nemohol dostihnúť. Tvorca domácej hry to isté zopakoval aj o minútu neskôr a Breznaníkovej strele chýbala presnosť. O štyri minúty neskôr Kozák našiel 15 m od bránky hostí Halenára, ktorý však medzi tri žrde nenamieril. V 32. min po prvom rohovom kope Slovana Dobrotka hlavou prekonal Ďurča, ale toho na bránkovej čiare zastúpil kapitán Držík, ktorý loptu pohotovo vyrazil. V 40. min tvrdú strelu hosťujúceho Šuleka po zemi odvrátil Dosoudil. Podobnú Ondrášovu prihrávku však vzápätí Putnocký nezachytil, loptu minul a prekvapený Simao prestal hrať, vďaka čomu Tomáš Zápotoka skóroval do prázdnej bránky.

Druhý polčas sa niesol v územnej prevahe domácich, ktorí sa snažili vyrovnať. Mali na to niekoľko sľubných možností, ale v koncovke im chýbal väčší pokoj. V 71. min sa presadil v pokutovom území presadil dôrazný Masaryk, ale jeho strelu brankár Dubnice Ďurčo vyrazil na roh. O deväť minút neskôr sa Ďurčo opäť vyznamenal pri prudkom pokuse Kozáka zblízka. Slovanisti z náporu napokon vyťažili vyrovnávajúci gól, ktorý v 87. min dosiahol Dosoudil. Domáci mohli získať všetky tri body, ale dubnický gólman v 90. min pohotovým zákrokom zneškodnil strelu Slováka.

MŠK Žilina – Tatran Prešov 1:0 (0:0) Gól: 77. Rilke, ŽK: 30. Patrik Mráz – 33. Pozo, 75. Papaj, rozhodovali: Hriňák – T. Somoláni, Kubačka, 2083 divákov

Domáci hráči boli od začiatku aktívnejší. Produkovali svoju typickú kombinačnú hru, viacerým prihrávkam v strede poľa však chýbala presnosť. Prešovčania po domácom víťazstve nad Slovanom v predchádzajúcom kole rozohrávali v prvej polovici stretnutia niekoľko štandardných situácií, ale žilinskú bránku vážnejšie neohrozili.

V 5. min poslal prvú nebezpečnú strelu tesne nad prešovskú svätyňu zblízka domáci stopér Jozef Piaček. O päť minút neskôr po nedorozumení obrany hostí sa k lopte tesne pred šestnástkou dostal Patrik Mráz a poslal nebezpečný oblúčik smerom na Divišovu bránku, ten ho musel vytlačiť nad hornú žrď. V 17. min hlavičkoval žilinský kapitán Jež, bol však až na úrovni veľkého vápna, takže jeho pokusu chýbala potrebná razancia. V 24. min predviedli domáci hráči dve nebezpečné kombinácie na polovici súpera, ale Mrázovi a po ňom ani Lietavovi sa nepodarilo dotiahnuť ich do úspešného konca. V 36. min mala Žilina ďalšiu veľkú šancu. Jež sa presadil na pravej strane, poslal ideálnu prihrávku do šestnástky Lietavovi, ktorý na loptu nedočiahol a stačil ju usmerniť len nepresne. Ku koncu prvej polovice zápasu domáci zatlačili Prešovčanov do ich šestnástky, ešte niekoľkokrát nebezpečne ohrozili Diviša, ale do prestávky sa im skórovať nepodarilo. Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase. Hneď v úvodných minútach sa domáci nasťahovali na polovicu Prešova. V 50. min vysunul Šourek Patrika Mráza, jeho gól však neplatil pre postavenie mimo hry. O osem minút neskôr zachránil hostí od gólu ich brankár Diviš. Po rohovom kope najprv zblízka vystrelil Lietava, hneď po ňom poslal vyrazenú loptu na bránku Pečalka, ale aj tento pokus z bezprostrednej blízkosti prešovský gólman zlikvidoval. V 66. min urobil niekoľko kľučiek na hranici prešovskej šestnástky Lietava, potom však nepresvne vystrelil. V 72. min mali gólovú šancu hostia. Katona sa samostatne presadil v pokutovom území, ale jeho strelu tečoval na roh jeden zo žilinských obrancov. Po rohovom kope vysunul Jež do brejku striedajúceho Rilkeho, ktorý však proti Divišovi neuspel. Snaha Žilinčanov bola korunovaná gólom v 77. min., keď Mráz centroval z ľavej strany a Rilke nabiehajúci do šestnástky tentokrát už nedal brankárovi hostí šancu – 1:0. SITA