Ondrej Petričko Práca

Vzniknú ďalšie džoby? Švajčiarsky koncern zvažuje v Košiciach vybudovať nové centrum!

V Košiciach by mohlo vzniknúť až 300 nových pracovných miest. Švajčiarska firma totiž uvažuje o umiestnení nového centra strategických služieb práve v metropole východu. Časť z nových zamestnancov by mala pracovať vo výskume a vývoji.

Ilustračný obrázok k článku Vzniknú ďalšie džoby? Švajčiarsky koncern zvažuje v Košiciach vybudovať nové centrum!
Zdroj: Dnes24.sk

Slovensko je podľa Hospodárskych novín v hre o nový biznis. Švajčiarsky koncern Holcim má totiž našliapnuté stať sa jedným z našich top zamestnávateľov. Firma zvažuje, že na Slovensku umiestni svoje nové centrum strategických služieb. V hre je metropola východu – Košice. „V súčasnosti eviduje ministerstvo hospodárstva investičný zámer spoločnosti Holcim," potvrdil informácie pre denník hovorca rezortu Stanislav Jurikovič.

Časom by mohlo vzniknúť až 300 pracovných miest

Už teraz firma na Slovensku zamestnáva vyše 900 ľudí. K nim by mohlo pribudnúť na východe ďalších 60 zamestnancov. Časom by podľa informácií denníka mohlo vzniknúť až 300 nových pracovných miest. Časť z nových zamestnancov by mala pracovať vo výskume či vývoji. Ministerstvo hospodárstva či firma Holcim rovnako neprezradili výšku možnej plánovanej investície.

Zdroj: tasr/hnonline.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie