Futbal

Dnes sa v košickom Čermeli stretli domáci MFK s Prešovom. Po predchádzajúcom zápase si Košičania priviezli z ihriska Šarišanov sľubný náskok 2:1. Dnešný síce iba priemerný duel vyhrali domáci 2:0 a tak vyznel pohárový dvojzápas jasne v prospech corgoňligistu s celkovým skóre 4:1.

Ilustračný obrázok k článku Za víťazstvom potiahol MFK Košice v samom závere Novák: Košice idú v pohári ďalej

Vo východniarskom derby sa hral len priemerný futbal. Aktívnejšie začali domáci, ale z úvodného tlaku vyťažili len tri rohové kopy. Prvú nebezpečnú akciu v 16-tke Prešova si domáci vypracovali v 12. minúte. Do dobrej pozície sa dostal O. Diaby, nožničkami ohrozil bránku hostí, ale jeho strela skončila tesne vedľa. Košičania aj v ďalšom priebehu diktovali tempo hry, ale všetko ich snaženie sa skončilo pred pokutovým územím. Hostia vyrážali iba sporadicky do protiútokov a pri jednom z nich boli v 26. minúte blízko ku gólu. Z hranice 16-tky pohotovo vystrelil Katona, avšak Tofiloski loptu pri ľavej žrdi vytlačil do autu. Upútala ešte jedna šanca v 39. minúte, ktorú mali Košičania, ale Šinglárova strela z 20 metrov išla tesne vedľa.

Aj po zmene strán domáci udávali tempo hry. Už v 50. minúte sa odhodlal k strele spoza 16-tky Novák, ale mieril vysoko nad. Na druhej strane v 57. minúte po ľavej strane unikol Katona, ale z jeho prihrávky Leško v páde strelil vedľa. Z protiútoku sa mohli Košičania dostať do vedenia, keď Novák prihral voľnému Haskičovi, ale ten prekopol prázdnu bránku a to isté urobil v 79. minúte O. Diaby, ktorý netrafil prešovskú bránku. Domácim patrila záverečná 10-minútovka, v ktorej strelili dva góly. Najprv v 83. minúte Novák obohral brankára hostí Taliana a do opustenj bránky skóroval a o tri minúty strelou k žrdi opäť Novák spečatil domácim postup do semifinále.

Hlasy trénerov:

Radoslav Látal, tréner Košíc: „Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas, preto sme sa sústredili viac na defenzívu s cieľom neinkasovať. Zvládli sme to dobre a hoci naše góly prišli až v závere, zaslúžene sme postúpili do semifinále.“

Jozef Kostelník, tréner Prešova: „Do Košíc sme prišli s úmyslom potrápiť domácich a znepríjemniť im postup. Po celý čas sme boli vyrovnaným súperom, škoda našich chýb v závere, kedy sme inkasovali. Strelecky sa nám v tomto stretnutí vôbec nedarilo.“

MFK Košice – 1. FC Tatran Prešov 2:0 (0:0) =============­========================­======

Góly: 83., 86. Novák. Rozhodoval: Chmura, ŽK: O. Diaby – Lipták, Petráš, 2200 divákov.

** zostavy a striedania:**
Košice: Tofiloski – Viazanko, Ostojič, Bašista, Sekulič – Šinglár, Hovančík (76. Kavka) – Novák, Haskič (83. Kubík), Pačinda (74. Skvašík) – O. Diaby
Prešov: Talian – Papaj, Petráš, Jacko (55. Bartek), Hatok – Lipták, Poliaček – Hruška, Katona, Leško – Dolný