Alexandra Kolínská Futbal

Košickí futbalisti proti Dunajskej Strede: Na domácom trávniku skončili remízou

Žltomodrí na domácom trávniku privítali futbalistov z Dunajskej Stredy. V košickom Čermeli sa hralo v ideálnych podmienkach. Skóre však otvorili domác až v druhom polčase. Náskok sa im však nepodarilo udržať.

Ilustračný obrázok k článku Košickí futbalisti proti Dunajskej Strede: Na domácom trávniku skončili remízou

Od úvodu stretnutia však obidve družstvá predovšetkým bránili a po brejkoch sa šance rodili iba sporadicky. V 10. minúte Bukata dlhým pasom za obranu hostí vyzval k zakončeniu Nováka, ten síce preloboval vybiehajúceho Perneckého, no lopta išla mimo bránu hostí. Najväčšiu príležitosť prvého polčasu si vypracovali domáci hráči v 22. minúte, keď Huk z pravej strany poslal loptu na kopačku Škutku, ale ten z päťky poslal loptu iba do brvna. Hosťujúceho brankára o päť minút neskôr poriadne natiahol Viazanko, ktorého strelecký pokus z 30 metrov tečoval jeden z hráčov hostí. V ďalšom priebehu sa hra vyrovnala, s ďalekonosnými strelami však brankári obidvoch družstiev nemali väčšie problémy.

Druhé dejstvo odštartovala ďalekonosná strela Štepanovského, ale košický brankár Stijakovič nemal veľa práce. Na opačnej strane to skúšal v 51. minúte tvrdou strelou zvnútra šestnástky Novák, Pernecký si postrážil priestor pri ľavej žrdi. V 56. minúte dostal na polovici ihriska loptu Černák, prešiel s ňou až do šestnástky domácich, jeho zakončenie však minulo priestor troch žrdí. Po rohovom kope v 60. minúte zahodil najväčšiu šancu stretnutia hosťujúci Kwin, ktorý tvrdou strelou približne z ôsmich metrov nechal vyniknúť Stijakoviča. Hostia ožili a kombinačnou hrou sa čoraz častejšie dostávali do streleckých príležitostí. Zahrmelo však na opačnej strane, keď v 66. minúte Bukata poslal loptu na Škutku, ten špičkou kopačky na Nováka, ktorý strelou cez troch brániacich hráčov otvoril skóre duelu – 1:0. Tréner hostí využil tri striedania na posilnenie ofenzívy. Práve striedajúci Sabler vyrovnal v 86. minúte po štandardnej situácii a stanovil rezultát zápasu – 1:1.

Hlasy trénerov

Radoslav Látal, tréner MFK Košice: „Nebol to z našej strany dobrý zápas. V prvom polčase sme mali v úvode pološancu vďaka Novákovi, neskôr stopercentnú príležitosť Škutku, ktorá by sa mala premieňať. V druhom dejstve sme dali prvý gól, no inkasovali po štandardke, stalo sa nám to už po niekoľkokrát. Ide o nedisciplino­vanosť hráčov. Lopta nesmie spadnúť na zem, stopéri ju musia ihneď odvrátiť.“
Mikuláš Radványi, tréner DAC Dunajská Streda: „Ustáli sme prvých 15 minút zápasu, keď nás domáci zatlačili. Nemali sme dobrý pohyb, ale chceli sme to zmeniť. Druhý polčas sme začali aktívnejšie a mali sme i šance najmä vďaka Kwinovi, či Szarkovi. Inkasovali sme, no som rád, že sa podarilo vyrovnať striedajúcemu Sablerovi. Mohli sme i zvíťaziť, ale môžeme byť radi i za bod.“

MFK Košice – DAC Dunajská Streda 1:1 (0:0)

Góly: 66. Novák – 86. Sabler
Rozhodoval: Valášek
ŽK: Šinglár, Sekulič – Turňa, Štepanovský, Szarka, Brašeň