František Varga Hokej

Séria bez prehry opäť prerušená

Košický hráči prehrali nad MsHK Garmin Žilina. Súper prekvapil kvalitnou obranou a hernou aktivitou.

MsHK Garmin Žilina – HC Košice 2:1 (1:1, 0:0, 1:0) Góly: 19. Palovčík (M. Kokavec, Drevenák), 52. M. Kokavec (M. Hreus, Drevenák) – 16. Kledrowetz (Húževka) Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko – Gajan, Tornay, 2501 divákov

Žilina: Lipovský – Nádašdi, Kolarz, Hriňa, Horák, Rúfus, Škuta – P. Barinka, Palovčík, R. Krajči – V. Nemec, Vala, Škoda – M. Kokavec, M. Hreus, Drevenák – Koložváry, Pleva, Spilar Košice: Lašák – Kledrowetz, J. Tabaček, P. Mikuš, Šeda, M. Grman, Deyl, od 21. min Chmelo – Šachl, Húževka, P. Bartoš – Dravecký, Juraj Faith, Vorel – Rudolf Huna, S. Gron, Andrašovský – Šimurda, Jenčík, Juraj Sýkora

Po slávnostnom začiatku sa duel začal s menším oneskorením. Ako prvý vyskúšal Lašáka v 2. min Krajči, následne sa v dobrej príležitosti ocitol Hreus. „Vlkov“ mohol do vedenia v 9. min dostať Koložváry, ktorý bol sám pred košickým gólmanom, ale nedal. V 15. min Peter Mikuš zľava pálil do Lipovského. Čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa Kledrowetzovi, ktorý o minútu strelil prvý gól zápasu – 0:1. V záverečných minútach prvej časti Žilinčania pritlačili, výsledkom bol vyrovnávajúci gól Palovčíka v 19. min. V úvode druhej tretiny boli domáci aktívnejší, ale nepodarilo sa im využiť 36-sekundovú prevahu piatich proti trom. V 32. min mohol dostať Žilinu do vedenia Vala, no nedal a z následnej šance na druhej strane Rudolf Huna takisto neprekonal Lipovského. Na konci druhého dejstva to bol bývalý hokejista Košíc Spilar. Ten bol nielen sám pred Lašákom, ale aj pred polovicou prázdnej bránky, trestuhodne však príležitosť zahodil. Tretiu tretinu začali aktívnejšie opäť hráči MsHK Garmin. V 46. min sa ocitol Hreus sám pred Lašákom, ale nedal. Na gól si diváci museli počkať až do 52. min, keď tretí domáci útok založil opäť rýchlu akciu a Kokavec z ľavej strany prestrelil Lašáka – 2:1. Výsledok mohli prikrášliť ešte v záverečných minútach Koložváry či Krajči, ale stav sa už nezmenil. Víťazstvo domácich v kvalitnom stretnutí, hoci len o jeden gól, je zaslúžené.