Webnoviny - Kultúra

3D novinky na zámku

Bojnický zámok bude 28. apríla - 1. mája a 5. mája - 8. mája patriť duchom a strašidlám.

Foto: SITA/Richard NemecTRENČÍN 9. apríla (WEBNOVINY) – Vedenie múzea pripravuje na tohtoročný Medzinárodný festival duchov a strašidiel na Bojnickom zámku 3D novinky.

„Návštevníci vďaka 3D obrazcom na plagátoch a vstupenkách spoznajú a na vlastnej koži vyskúšajú stereogramy a anaglyfy,“ informovala vedúca oddelenia marketingu a služieb Bojnického zámku Petra Gordíková. Anaglyf je jednou zo stereoskopických techník, ktorá umožňuje priestorovo vnímať obrazy.

Využíva pritom rozloženie obrazu pre ľavé a pravé oko na farebné zložky, na prezeranie obrázkov je preto potrebné použiť špeciálne okuliare. Stereogram je optická ilúzia priestorového videnia plochého dvojrozmerného obrazu. „Stereogramy je možné pozerať aj bez špeciálnych pomôcok. Divák si úplne vystačí správnou kombináciou spôsobu a uhla pohľadu,“ informovala Gordíková.

Medzinárodný festival duchov a strašidiel bude v termínoch 28. apríla – 1. mája a 5. mája – 8. mája 2011. Patrí medzi najväčšie podujatia svojho druhu na Slovensku so strašidelnou atmosférou a množstvom návštevníkov. Od roku 1994 sa každoročne koná na prelome apríla a mája počas dvoch predĺžených víkendov na Bojnickom zámku. Areál hradu je v tom čase plný rôznych atrakcií i stánkov s občerstvením. Podujatie je vždy koncipované ako príbeh, do ktorého sú vťahovaní diváci v rámci prehliadky hradu.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM