Eva Mikulová Správy

Ako by malo mesto Košice vyzerať v budúcnosti? Čo nesmie chýbať? Občania môžu rozhodnúť

Mesto Košice spúšťa v týchto dňoch kampaň “Scenár pre Košice”. Zapojiť sa doňho môžu všetci obyvatelia Košíc.

Ilustračný obrázok k článku Ako by malo mesto Košice vyzerať v budúcnosti? Čo nesmie chýbať? Občania môžu rozhodnúť
Foto: Eva Mikulová

Cieľom kampane „Scenár pre Košice“ je v spolupráci s neziskovou organizáciou Creative Industry Košice zapojiť verejnosť do tvorby nového Programu hospodárskeho rozvoja a sociálneho rozvoja.

Ten určí budúcnosť mesta a jeho okolia v dôležitých oblastiach života všetkých obyvateľov. Podľa neho plánuje mesto v nasledujúcich siedmich rokoch využívať eurofondy a uskutočňovať aj investície zo svojho rozpočtu.

Verejnosť sa do týchto aktivít bude môcť zapojiť v niekoľkých fázach. Prvou možnosťou je vyplniť dotazník, ktorý nájdu na webovej stránke mesta.

„V ňom môžu obyvatelia a obyvateľky mesta vyjadriť svoje predstavy o tom, ako by mali vyzerať Košice v budúcnosti a do akých konkrétnych oblastí by sa mal sústrediť rozvoj nášho mesta. Neskôr budú nasledovať diskusie a verejná prezentácia s možnosťou pripomienkovania,“ informuje magistrát.

Ovplyvnite budúcnosť

Nový Plán hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesto Košice vznikne spolupráci s 40 obcami vo svojom okolí, ktorých obyvatelia sa takisto môžu angažovať pri jeho tvorbe.

„Plán rozvoja je kľúčový scenár pre naše mesto. Ovplyvní, ktorú školu či domov sociálnych služieb zrenovujeme, kde postavíme cyklotrasu či zastávku MHD a ako budeme ochraňovať zelené plochy. Musí slúžiť všetkým občanom, preto chceme poznať čo najviac názorov a nápadov. Chceli by sme zapojiť všetky skupiny v meste. Zaujíma nás, čo trápi seniorov aj teenagerov. Už sa teraz sa tešíme na všetky podnety, vďaka ktorým budeme môcť všetci spolu vytvoriť úspešný príbeh moderného mesta,” povedal primátor mesta Košice Jaroslav Polaček.

Prečítajte si tiež:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM