Eva Mikulová Správy

Bylinkárky, remeselníci, workshopy a dobrá spoločnosť - to je Projekt Život

Komunitný Projekt Život predstaví formáciu etno-fusion formáciu CAPRE a svoj tradičný koncept podujatia po prvýkrát na východe.

Ilustračný obrázok k článku Bylinkárky, remeselníci, workshopy a dobrá spoločnosť - to je Projekt Život
Zdroj: FB Capre

Do Kulturparku zavítajú už v nedeľu 1. decembra remeselníci, lektori, hudobníci a mnoho kreatívnych ľudí.

Podujatie Projekt Život začne o 9,00 hodine a potrvá do neskorých nočných hodín.

Tvorivé dielne pre deti aj dospelých

Remeselníci z celého Slovenska predstavia svoje výrobky z dreva, kože, ľanu, skla či kovu, nebudú chýbať bylinné zmesi, prírodná kozmetika, odevy či drobnosti pre potešenie oka.

Počas dňa budete mať možnosť zúčastniť sa siedmich prednášok o bylinkách, nosení detí v šatkách zo psychologického hľadiska, regresnej terapii či obľúbenej metóde Wima Hofa.

Balančné hry pre zdravé nohy a detský kútik zabezpečí VAWA centrum. Tvorivé dielne z hliny pre deti či dospelých povedie skúsená lektorka Ester Šefčíková.

Budete mať možnosť postretávať šikovných ľudí a pochutnať si na domácich dobrotkách a posedieť si v mini čajovni, ktorú pre vás pripraví Čavango a chutnú kávu naservíruje Coffee Brothers Košice.

Etno hudba

Na tejto akcii sa po prvýkrát v Košiciach predstaví worldmusic/etno-fusion formácia Capre zo Šale, spájajúca rôzne hudobné vplyvy do pestrej výbušnej zmesi.

Členovia kapely sú silno ovplyvnení tradičnou hudbou z celého sveta, hlavne Ázie, Austrálie a Afriky. Frontman kapely Miloslav Kollár je slovenský skladateľ, textár a multiinštrumen­talista.

Počas svojho dobrodružného života precestoval desiatky krajín, často ako pouličný muzikant. Napísal viac ako 150 piesní, v ktorých spracováva svoje zážitky z ciest aj pozorovania sveta.

Vydal ich na siedmich albumoch, kde nahral všetky nástroje vo vlastnom štúdiu. Vo svojej tvorbe spája temperament kočovníkov s trubadúrskou poetikou, vedomým reggae a angažovaným pesničkárstvom.

Je hudobným kronikárom slovenskej rainbow komunity a verí, že krásou hudby a zmysluplným textom je možné meniť svet a liečiť ľudské duše.

Zdroj: FB Projekt Život
Zdroj: kosice.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM