Lukáš Mano Rôzne

Alena Ihnátová: Aj vy môžete pomôcť chorým deťom

Život dieťaťa nie je vždy ružový.

Dobrí ľudia ešte nevymreli. Dôkazom je aj Občianske združenie Detské ARO v Košiciach, ktoré vzniklo v októbri 2010. Aj napriek svojej krátkej existencii už viackrát dopomohlo spríjemniť pobyt, a najmä zlepšiť starostlivosť o kriticky choré deti na III. Klinike pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny (III.KPAIM) Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach.

Kolektív lekárov a sestier poskytuje denne intenzívnu a resuscitačnú starostlivosť deťom od 0 do 19 rokov z celého východoslovenského regiónu. Spektrum liečených zahŕňa rôzne ochorenia detského veku, ktoré prebiehajú mimoriadne prudko alebo závažne a môžu ohroziť život. Najčastejšie ide o zlyhanie dýchania, choroby pľúc a dýchacích ciest, ochorenia centrálneho nervového systému. Ďalej sú to náhodné či úmyselné otravy, ťažké úrazy, ale tiež sú tu hospitalizované deti po náročných chirurgických výkonoch a s nádorovými chorobami.

Aj v týchto dňoch prebieha zbierka prostredníctvom zberných schránok vobchodných centrách Košíc, ktorá potrvá až do 15.marca. Nájdete ich v OC OPTIMA, v obchodnom centre METRO a v reštauračnom zariadení OC KIKA. Taktiež môžete kedykoľvek prispieť aj na účet 29 29 84 67 25 / 1100 (Tatra banka) .

PR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM